Hlavní obsah
Květiny a svíčky u vily Karla Gotta na Bertramce Foto: Novinky

Kdy a kde bude pohřeb Karla Gotta? Podívejte se na celý program k rozloučení

Veřejné rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem, který zemřel minulý týden, se bude konat v pátek 11. října v Paláci Žofín v Praze. V sobotu 12. října se bude v katedrále svatého Víta konat zádušní mše, která bude jen pro pozvané.

Květiny a svíčky u vily Karla Gotta na Bertramce Foto: Novinky
Kdy a kde bude pohřeb Karla Gotta? Podívejte se na celý program k rozloučení

Rozloučení s Karlem Gottem pro širokou veřejnost proběhne v pátek na Žofíně. Lidé budou moci k rakvi položit květinové dary a zapsat se do kondolenční knihy. Informovala o tom Gottova manželka Ivana. Zároveň upřesnila, že si přeje pohřeb se státními poctami, nikoliv státní pohřeb, který schválila vláda.

Páteční program pohřbu

„Rozloučení veřejnosti s Karlem Gottem se uskuteční od 8 do 22 hodin v paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze. Rakev bude vystavena se státními poctami ve Velkém sále za účasti čestné stráže Armády České republiky,” uvádí se na stránkách Karelgott.com.

Jak se dostat na rozloučení s Karlem Gottem

Foto: Praha.eu

„V případě potřeby je zajištěn bezbariérový přístup. Upozorňujeme na omezené možnosti parkování v centru hlavního města Prahy a na uzavření Masarykova nábřeží od Národního divadla k Mánesu (časové rozmezí od pátku 11. října 2019 od 01:00 až do 24:00 hodin) pro veškerou dopravu. Proto doporučujeme použít městskou hromadnou dopravu,” píše se dále na zmíněném webu.

Sobotní program zádušní mše

V sobotu 12. října se bude za Karla Gotta konat zádušní mše, která ale bude jen pro pozvané. Bude ji sloužit Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský, a uskuteční se v 11 hodin v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rakev bude vystavena na katafalku se státními poctami. Ceremoniálu se zúčastní příslušníci Hradní stráže.

Pohřeb Karla Gotta v televizi

Pokud nemůžete na pohřeb Karla Gotta dorazit osobně, můžete sledovat přímý přenos na Novinky.cz, který budeme vysílat v pátek od 8 do 22 hodin přímo ze Žofína. V sobotu můžete na Novinky.cz sledovat přímý přenos z třetího nádvoří Pražského hradu.

Páteční rozloučení na Žofíně i sobotní zádušní mši bude též přenášet Česká televize. V pátek se pohřbu Karla Gotta bude téměř celý den věnovat stanice ČT 24. Podrobný televizní program jsme sepsali v tomto článku.

Veřejnost bude moci sledovat průběh zádušní mše na třetím nádvoří Pražského hradu prostřednictvím velkoplošné obrazovky. Přístup na nádvoří Hradu bude od 8 hodin zajištěn výhradně z Hradčanského náměstí branou na čtvrtém nádvoří, kde jsou v současné době umístěny bezpečnostní kontroly. Lidé budou vpuštěni až do naplnění kapacity třetího nádvoří.

Pořád je těžké uvěřit, že Karel Gott odešel. Byl milovaný a uctívaný, považovaný za jednoho z našich nejvýznamnějších umělců, proto si zaslouží důstojné poslední sbohem. S kterými osobnostmi probíhalo v minulosti podobně velkolepé rozloučení, se dozvíte zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků