Hlavní obsah
Matt Damon a Christian Bale Foto: 20th Century Fox

ŽEBŘÍČEK: Závodníci Damon a Bale sestřelili ženskou z vrcholu

Film Le Mans ’66 stanul po premiéře na první příčce žebříčku českých kin. Návštěvnost 35 694 diváků o premiérovém víkendu ale rozhodně pro velkorozpočtový hollywoodský film není nijak oslnivá.

Matt Damon a Christian Bale Foto: 20th Century Fox
ŽEBŘÍČEK: Závodníci Damon a Bale sestřelili ženskou z vrcholu

V americkém snímku Le Mans ’66 si zahráli Matt Damon, Christian Bale, Jon Bernthal, Tracy Letts, Josh Lucas, Noah Jupe, Remo Girone, Ray McKinnon, JJ Feild, Wallace Langham či Ian Harding.

Jde o drama z prostředí motoristických závodů. V roce 1959 je Carroll Shelby (Matt Damon) na absolutním vrcholu, vyhrál nejtěžší motoristický závod na světě 24 hodin Le Mans. Po největším triumfu tohoto neohroženého Texasana přijde drtivá rána – lékaři odhalená srdeční vada mu znemožní pokračovat v závodění. Shelby tak začíná novou kariéru jako velmi vynalézavý konstruktér. Spolupracuje s vynikajícím, ale nesnesitelně arogantním jezdcem Kenem Milesem (Christian Bale), aby porazili tým Ferrari.

Druhá je česká komedie režisérky Lenky Kny Ženská na vrcholu o svérázné svobodné matce a úspěšné majitelce biokavárny Heleně. Na horách potká dva muže, horala a milovníka adrenalinových sportů Richarda (Martin Dejdar) a milovníka žen (Marek Němec). Recenze filmu jsou mimořádně hrozné.

Třetí místo a další česká komedie – Poslední aristokratka. Američan Frank zdědí zámek v Čechách a přijíždí s dcerou Marií a temperamentní ženou Vivien. Aristokraté však zjistí, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán, hospodyně paní Tichá a líný hypochondrický údržbář Krása.

Nejnavštěvovanější filmy v ČR
Pozice
Minulý týden
 FilmPočet návštěvníků za víkend
1.
-
Le Mans 66
35 694
2.1.Ženská na vrcholu
27 656
3.2.
Poslední aristokratka
26 553
4.3.Zloba: Královna všeho zlého16 217
5.
8.Sněžný kluk13 959
6.
6.Addamsova rodina13 408
7.
4.Joker 12 086
8.
-
Doktor Spánek od Stephena Kinga   10 197
9.
7.Bitva u Midway
7 372
10.
5.Terminátor: Temný osud
6 689

Zdroj: Unie filmových distributorů


Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků