Hlavní obsah
 

Tvůrci zveřejnili záběry z filmu o Gottovi

Tvůrci celovečerního dokumentu o Karlu Gottovi s názvem Karel zveřejnili první záběry. Symbolicky v den, kdy se narodil.

 
Tvůrci zveřejnili záběry z filmu o Gottovi

„Je to náš dar k narozeninám, dar, který sice nemůžeme předat osobně, který nás ale naplňuje radostí,“ uvedla režisérka Olga Malířová Špátová. Film má vstoupit  českých kin 15. října.

Film vznikal v průběhu jednoho roku. Režisérka a kameramanka Olga Malířová točila Gotta v zákulisí koncertů, při setkání s fanoušky, s rodinou v pražském domě nebo na chalupě.

Karel Gott

Foto: Petr Horník, Právo

„Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji vpustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny,“ uvedl Gott při natáčení.

„První střih měl přes sedm hodin,“ vzpomíná na těžké chvíle při dokončování ve studiu Olga Malířová Špátová. „Musely jsme se střihačkou Šárkou Sklenářovou dále zkracovat, až jsme došli k momentu, kdy už jsme nic dalšího vystřihnout nemohly, a film měl stále přes dvě hodiny.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků