Hlavní obsah
Forrest Gump Foto: Paramount Pictures

Mezi urážlivé filmy už řadí i Forresta Gumpa a Indianu Jonese

Seznam „problematických filmů“ se v Americe stále rozšiřuje. Nyní americký server Variety takto označkoval i Forresta Gumpa a dobrodružný snímek Indiana Jones a chrám zkázy, i když připouští, že mají jisté umělecké kvality.

Forrest Gump Foto: Paramount Pictures
Mezi urážlivé filmy už řadí i Forresta Gumpa a Indianu Jonese

Co vadí na Forrestu Gumpovi? Podle Variety je blahosklonný k pacientům s AIDS a vietnamským veteránům a nepřátelský k různým aktivistům a k undergroundové kultuře. A jako bonus dodává, že hlavní postava se jmenuje podle člena Ku Klux Klanu.

Také Harrison Ford a režisér Steven Spielberg mají problém. Indiana Jones a chrám zkázy je nekorektní, neboť „stereotypně zobrazuje Indii a hinduistické zvyky“. Exotičtí „záporňáci“ jsou zobrazeni jako primitivní a krvelační.

Indiana Jones

Foto: Lucasfilm

Další problematický film – Tenkrát v Hollywoodu Quentina Tarantina. Podle Variety můžeme snadno přehlédnout, jak zpátečnický je tento snímek o dvou bílých mužích středního věku. Asiat Bruce Lee je prý zobrazen „kontroverzně“ a vypadá to, že černošské obyvatelstvo vůbec neexistuje. Navíc Mexičané pracují ve filmu jako sluhové nebo servírky.

Brad Pitt ve vedlejší roli filmu Tenkrát v Hollywoodu

Foto: Falcon

Je třeba dodat, že tento snímek je historický a odehrává se v roce 1969.

I Arnold šlápl vedle

Také snímek Pravdivé lži s Arnoldem Schwarzeneggerem má problém. Arabské postavy jsou totiž vyobrazeny jako náboženští fanatici a teroristi. Mlčení jehňátek režiséra Jonathana Demma zase údajně špatně zobrazuje transgender vraha.

West Side Story prý ukazuje, že Portoričané jsou gangsteři, a problémové mají být také filmy Stopaři s Johnem Waynem, Špinavý Harry s Clintem Eastwoodem, Holiday Inn, Než jsem tě poznala a další.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků