Hlavní obsah
Symbol karlovarského festivalu. Foto: Jan Handrejch, Právo

Karlovarský festival bude na konci srpna

Letošní, 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční ve dnech 20.–28. srpna 2021, uvedli ve čtvrtek pořadatelé v tiskové zprávě.

Symbol karlovarského festivalu. Foto: Jan Handrejch, Právo
Karlovarský festival bude na konci srpna

„Vzhledem k situaci související s vývojem pandemie covidu-19 v České republice jsme jako organizátoři MFF Karlovy Vary rozhodli o posunu termínu karlovarského festivalu. Jsme přesvědčeni, že posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši diváci a návštěvníci zvyklí,” sdělili pořadatelé festivalu.

„K tomuto kroku jsme se rozhodli po pečlivém zvážení současné situace a také po konzultaci s odborníky. Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace, tak aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě pro jeho hosty a návštěvníky. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření,“ řekl prezident MFF KV Jiří Bartoška.

„Posun pětapadesátého ročníku neznamená dlouhodobou změnu termínu konání karlovarského festivalu a věříme, že šestapadesátý festivalový ročník proběhne již v tradičním čase, tedy od 1. do 9. července 2022.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků