Hlavní obsah
Diane Keatonová Foto: Profimedia.cz

Diane Keatonové je 75. Zářila nejen ve filmech Woodyho Allena

Americká herečka Diane Keatonová, která 5. ledna slaví pětasedmdesátiny, by prý mohla vyučovat umění, jak elegantně stárnout. Herečka, kterou proslavila společná práce a život s Woodym Allenem, Warrenem Beattym nebo Al Pacinem, dokáže i v pokročilejším věku „vystřihnout” roli atraktivní ženy, za kterou se otáčejí i mnohem mladší nápadníci.

Diane Keatonová Foto: Profimedia.cz
Diane Keatonové je 75. Zářila nejen ve filmech Woodyho Allena

Příkladem je třeba film Lepší pozdě nežli později (2004), kde po ní toužil nejen vrstevník Jack Nicholson, nebo nedávná komedie Dámský klub (2018), kde je jejím partnerem o deset let mladší Andy Garcia.

Ve skutečném životě to ale Keatonová neměla s muži jednoduché, i kvůli své povaze. „Myslím, že jsem byla vždycky hodně přecitlivělá, zranila mě každá maličkost. Byla jsem neurotická. Možná ale právě proto jsem byla tak dobrá jako herečka,” svěřila se v jednom rozhovoru herečka, která prorazila hlavně díky spolupráci s Allenem.

Diane s Jeremy Ironsem ve svém nejnovějším filmu Love, Weddings & Other Disasters

Foto: Profimedia.cz

Hrála v osmi filmech svého někdejšího životního partnera, za roli v Annie Hallové (1977) získala svého dosud jediného Oscara. Krom toho byla ještě třikrát nominována, a to za role ve filmech Lepší pozdě nežli později (2004), Marvinův pokoj (1997) a Rudí (1982).

Zazářila ale i ve třech dílech Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly nebo velmi úspěšných komediích Hlava rodiny a Klub odložených žen. Úspěchy před kamerou ale podle ní prý nejsou skoro nic ve srovnání s rodinou, byť svatby nebo vlastních dětí se Keatonová nedočkala.

Diane Keatonová s Woodym Allenem

Foto: Profimedia.cz

„Je to pro mě něco tak cizího a nepochopitelného jako život ve vesmíru,” řekla o manželství herečka, která až v padesáti adoptovala holčičku Dexter a o pět let později i chlapce Duka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků