Hlavní obsah
Diváci a Kunětická hora. Foto: Malina Malíček, Právo

Na festivalu České hrady se vystřídají ti nejlepší čeští a slovenští umělci

České hrady CZ je festival, který se koná na významných českých a moravských historických památkách postupně celé léto. Za hudebním zážitkem můžete vyrazit na hrady Točník, Bezděz, Kunětická hora, Švihov, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Rožmberk nad Vltavou.

Diváci a Kunětická hora. Foto: Malina Malíček, Právo
Na festivalu České hrady se vystřídají ti nejlepší čeští a slovenští umělci

Hudební festival České hrady se koná každoročně v průběhu letních prázdnin. Jeho cílem je rozvoj turistického ruchu a zviditelnění historických památek v jednotlivých regionech. Festival se odehrává přímo na nádvořích jednotlivých hradů nebo na loukách pod nimi, díky čemuž na Hrady CZ zažijete jedinečnou atmosféru, ať vyrazíte na jakýkoli z hradů.

Program zatím neznáme

Festival začíná vždy v pátek odpoledne maškarním průvodem kolem hradu a vesnice. V minulosti na festivalu vystoupili například Michal Hrůza, Kryštof a No Name. Na rok 2020 byli slíbeni třeba Tomáš Klus a Daniel Landa.

Festival měl začít 10.-11. července na hradu Točník a skončit 28.-29. srpna na hradu Bezděz. Všechny termíny však byly během koronavirové krize zrušeny, data festivalu pro rok 2021 zatím nebyla zveřejněna. Více informací se dozvíte na webových stránkách festivalu.

Cena vstupenky zahrnuje i vstup do expozic hradů

Vstupenky na festival 2020 na místě stály 1150 korun, páteční lístky byly za 650 korun, sobotní za 700 korun. Dětské vstupenky stojí okolo dvou stovek. Děti do jednoho metru výšky v doprovodu rodičů mají ale vstup zdarma. Lupeny na letošní rok budou automaticky platit i na festival v roce 2021, na který však momentálně vstupenky v prodeji nejsou.

Ceny v předprodeji se můžou lišit. V ceně vstupenky jsou zahrnuté i prohlídky stálých expozic hradů. Více informací o vstupenkách najdete na webu České hrady CZ.

Doprava

Vzhledem k tomu, že se festival koná na osmi místech České republiky, doporučujeme nahlédnout na oficiální stránky festivalu, kde se dozvíte vše potřebné o hradu, kam se na festival chystáte. Samozřejmě je ale doprava možná autem, vlakem i autobusem.

Ubytování zdarma

Díky stanovým městečkům, která vzniknou vždy v blízkosti hradu, kde festival aktuálně koná, se můžete ubytovat zdarma ve stanu. Týká se to hradů Točník, Kunětická hora, Švihov, Bezděz a Rožmberk nad Vltavou. V místě pro stanování jsou k dispozici toalety a voda. Cesta k místu pro stanování bude dostatečně značena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků