Hlavní obsah
Diváci a Kunětická hora. Foto: Malina Malíček, Právo

Na festivalu Hrady CZ se vystřídají ti nejlepší čeští a slovenští umělci

Festival Hrady CZ se koná na významných českých a moravských historických památkách postupně celé léto. Za hudebním zážitkem můžete za normálních okolností vyrazit na hrady Točník, Bezděz, Kunětická hora, Švihov, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Rožmberk nad Vltavou. Bohužel ani v roce 2021 neproběhne plnohodnotná verze festivalu.

Diváci a Kunětická hora. Foto: Malina Malíček, Právo
Na festivalu Hrady CZ se vystřídají ti nejlepší čeští a slovenští umělci

Hudební festival České hrady se koná každoročně v průběhu letních prázdnin. Jeho cílem je rozvoj turistického ruchu a zviditelnění historických památek v jednotlivých regionech. Festival se odehrává přímo na nádvořích jednotlivých hradů nebo na loukách pod nimi, díky čemuž na Hrady CZ zažijete jedinečnou atmosféru.

Program jen v light verzi

Festival začíná vždy v pátek odpoledne maškarním průvodem kolem hradu a vesnice. V minulosti na festivalu vystoupili například Michal Hrůza, Kryštof a No Name.

Termíny pro rok 2021 však byly na většině hradů kvůli nevyzpytatelným protiepidemickým opatřením vlády zrušeny, uskuteční se tak pouze Hrady CZ Light, a to na dvou významných českých a moravských historických památkách.

Na Moravě bude místem konání Hradec nad Moravicí v termínu 20.–21. 8.  2021, v Čechách festival proběhne na Bezdězu v Libereckém kraji o týden později (27.–28. 8.  2021).

Během pátku a soboty se na obou mísech „předvede” dvanáct skupin a interpretů: Divokej Bill, Rybičky 48, Tomáš Klus, Mirai, Mig 21, No Name, Pokáč, Visací zámek, Xindl X, UDG, Support Lesbiens a Sebastian.

Cena vstupenky zahrnuje i vstup do expozic hradů

Vstupenky na festival 2020 na místě stály 1150 korun, páteční lístky byly za 650 korun, sobotní za 700 korun. Dětské vstupenky stojí okolo dvou stovek. Děti do jednoho metru výšky v doprovodu rodičů mají ale vstup zdarma.

Nevyužité lístky na zrušený ročník 2020 automaticky platí i na festival v roce 2021, kdy lze zakoupené lístky vyměnit za vstupy na Hrady CZ Light (na ten vstupenky momentálně volně v prodeji nejsou).

Doprava

Festival se letos koná na dvou místech České republiky, doporučujeme nahlédnout na oficiální stránky festivalu, kde se dozvíte vše potřebné o konkrétním hradu. Doprava je samozřejmě možná autem, vlakem i autobusem.

Ubytování zdarma

Díky stanovým městečkům, která vzniknou vždy v blízkosti hradu, kde festival aktuálně koná, se můžete ubytovat zdarma ve stanu. Týká se to hradů Točník, Kunětická hora, Švihov, Bezděz a Rožmberk nad Vltavou. V místě pro stanování jsou k dispozici toalety a voda. Cesta k místu pro stanování bude dostatečně značena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků