Hlavní obsah
Král německého battle rapu Taktloss. Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Hip Hop Kemp slibuje rapovou nálož a kvůli drogám nové místo konání

Na Hip Hop Kemp se i v roce 2020 můžou fanoušci rapu těšit v druhé půlce srpna. Kvůli drogovým kontrolám už se ale festival nebude konat ve Festivalparku v Hradci Králové.

Král německého battle rapu Taktloss. Foto: Ludmila Žlábková, Právo
Hip Hop Kemp slibuje rapovou nálož a kvůli drogám nové místo konání

Hip Hop Kemp, mezinárodní hiphopový festival, který se od roku 2002 konal každý rok ve Festivalparku v Hradci Králové, mění místo působiště. Zatím se neví, kde v roce 2020 bude, ale jedno je jisté - probíhat bude od 20. do 22. srpna.

Program plný rapu

Každý rok je Hip Hop Kemp nabitý hudebními vystoupeními nejslavnějších raperů z celého světa. Tradičně tam vystupuje slovenské uskupení Kontrafakt v čele s Rytmusem nebo třeba český horrorcore raper Řezník. Line up na rok 2020 zatím nebyl oznámen.

Vstupenky

Na rok 2020 už si můžete koupit vstupenky. Klasický lístek na celý festival vás vyjde na 1400 korun, VIP vstupenku pořídíte za 2600. Více informací o vstupenkách najdete na stránkách festivalu.

Drogový zátah

V roce 2019 policisté provedli na Hip Hop Kempu podle organizátorů festivalu více protidrogových kontrol, než bylo únosné. Zkontrolovali skoro polovinu návštěvníků. Pořadatelé tvrdí, že kvůli přístupu policie klesá oblíbenost Hip Hop Kempu.

Za poslední roky rapidně klesl počet návštěvníků. Zatímco před lety jich tam jezdilo přes dvacet tisíc, v roce 2019 dorazilo jen necelých šest tisíc fanoušků. Organizátoři se rozhodli, že v roce 2020 bude Hip Hop Kemp jinde. Zatím neoznámili kde.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků