Hlavní obsah
The Killers Foto: Colours of Ostrava

Colours uvítají The Killers, Hiromi i spisovatele Fulghuma

Další várku kapel, zpěváků, DJů, ale i spisovatelů potvrdil festival Colours of Ostrava, který se koná od 15. do 18. července 2020.

The Killers Foto: Colours of Ostrava
Colours uvítají The Killers, Hiromi i spisovatele Fulghuma

Jednou z největších hvězd ročníku budou američtí rockeři The Killers, držitelé Brit Awards i Grammy, kteří vyprodávají stadiony.

Na programu je také taneční hvězda Martin Garrix, japonská jazzová klavíristka Hiromi, britská elektro-punková dvojice Sleaford Mods či osmdesátiletá brazilská zpěvačka Dona Onete.

Hiromi

Foto: Colours of Ostrava

Směska hip-hopu, reggae a ska je doménou známého bosenského souboru Dubioza Kolektiv, blues nabídnou američtí Larkin Poe a folk-rock Hudson Taylor z Dublinu. Z dalších jmen pořadatelé potvrdili třeba sonicko-psychedelicko-okultní dvojici Moon Duo se speciálním videoartovým projektem, soulovou hvězdičku Joela Culpeppera, australské indie-folkaře Sons of the East nebo jihoafrickou zpěvačku Annu Wolf.

Již dříve byly ohlášeny zahraniční hvězdy jako Twenty One Pilots, The Lumineers, LP, Youssou N´Dour nebo Sigrid.

Larkin Poe

Foto: Colours of Ostrava

„Letošní nabídka je neobyčejně pestrá - od rockové legendy, přes velkou taneční hvězdu, široké zastoupení současné africké hudby až po energický funky a soul,“ říká na úvod ředitelka festivalu Zlata Holušová. „Jde o nejnákladnější program v naší historii, snažíme se i v prostředí rostoucích cen nejen zahraničních headlinerů o další zlepšování a dosažení nových met. Při výběru všech hudebníků - od největších po ty méně známé - je pro nás nejdůležitější, aby si návštěvníci z jejich koncertů odnášeli neopakovatelné a nezapomenutelné zážitky.”

Robert Fulghum

Foto: Petr Horník, Právo

Doprovodný program nabídne divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a diskuze. Účast přislíbil i slavný spisovatel Robert Fulghum.

Vstupenky jsou na www.colours.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků