Hlavní obsah

Zlínský festival zahájí znělka s Ferdou Mravencem

Zástupci 46. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně představili ve čtvrtek v Praze oficiální festivalovou znělku. Na ní se objeví pohádkoví hrdinové Ferda Mravenec, Indiánka, Baron Prášil, Princezna, Požárník a Šeherezáda. Festival bude slavnostně zahájen 28. května ve Zlíně.

Zlínský festival zahájí znělka s Ferdou Mravencem

Postavičky v podání dětských herců prchají na pojízdném vozíku z ateliéru fotografa Jana Saudka. Přeletí přímo na plac do kina, kde Ferda Mravenec přebírá zlatou sošku. Tomu přihlíží i moderátor festivalu Jan Čenský, znělka zároveň připomíná výročí Filmových ateliérů Zlín, které letos slaví 70 let.

Režisérka Kateřina Hřebíčková, absolventka zlínské filmové školy, přiznala, že ani neví, jak na nápad přišla: "Prostě mě to napadlo a s tím jsem šla za producentem, který mi nakonec řekl ano." Umělecký ředitel Petr Koliha zase říká: "Filmová znělka vrací možnosti mladým filmařům, režisérům. Cílem festivalu je také provokovat je k další tvorbě a aktivitě."

Představitel Ferdy Mravence Simon Gabriel byl z natáčení nadšený. "Líbilo se mi to a nejraději bych šel studovat filmovou školu," svěřil se žák 5. třídy. Režisérka Hřebíčková se musela prvně potýkat s dětskými herci: "Bylo náročné pracovat s dětmi, proto jsem si do dospělých rolí vybírala podle toho, abych s nimi nemusela moc pracovat."

Kromě hlavní znělky byla představena i upoutávka na studentskou doprovodnou soutěž festivalu Zlínský pes. Animovanou 3D znělku vytvořili Vojta Dudek a Ondřej Hebký, studenti teprve prvního ročníku Filmové školy Zlín. Vtipná upoutávka ve sci-fi stylu přivede vesmírného cestovatele Zlínského psa nakonec i na planetu Zemi.

"Jsem velký fanoušek sci-fi a napadla mě parafráze na Blízká setkání třetího druhu," řekl režisér a autor námětu Vojta Dudek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků