Hlavní obsah
 

Zemřela zpěvačka Věra Gondolánová

Po dlouhé těžké nemoci v noci na pátek zemřela zpěvačka Věra Gondolánová. Na sociální síti to oznámil její synovec Filip Gondolán.

 
Zemřela zpěvačka Věra Gondolánová

„Odešla po dlouhé nemoci, tak jak jsem ji znal... krásná, hrdá, statečná a pro mě nejtalentovanější z celé rodiny,” napsal Gondolán.

Věra Gondolánová se narodila v roce 1954, její rodina pochází z obce Brutovce na Slovensku. Od 15 let vystupovala s rodinnou kapelou Bratři Gondolánové, jejímž nejznámějším členem byl její bratr, zpěvák, kontrabasista a skladatel Antonín Gondolán.

Později přešla na žánr soulu a komorního jazzu. Emigrovala a vdala se v Austrálii. Vystupovala mimo jiné na francouzských festivalech v Montreuil, Paříži a Lyonu, ale také na pražském Khamoru. Jako jedna z mála českých zpěvaček koncertovala ve světoznámé pařížské Olympii. Píše se o ní v knize Amendar.

Věra a Antonín Gondolánovi

Foto: Profimedia.cz

V roce 2004 vydala album Věra Gondolán: Klenoty romské hudby. Mimo jiné nazpívala i duet s Karlem Gottem, jazzovou úpravu hitu The Beatles Can't Buy Me Love. Vystupovala také s Big Bandem Felixe Slováčka a se skupinou Ondřeje Havelky Melody Makers, se kterou zpívala skladby jako Summertime nebo Takin' A Chance On Love.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků