Hlavní obsah
Zpěvák a kytarista Jan Štrup na poděbradském Soundtracku 2020. Foto: Profimedia.cz

Zemřel zpěvák Jan Štrup

Ve 39 letech zemřel bývalý zpěvák a kytarista pop punkové kapely Rybičky 48 Jan Štrup, který opakovaně hostoval i s kapelou Divokej Bill. O jeho skonu informoval zakladatel Rybiček 48 Jakub Ryba. Příčina úmrtí nebyla zveřejněna.

Zpěvák a kytarista Jan Štrup na poděbradském Soundtracku 2020. Foto: Profimedia.cz
Zemřel zpěvák Jan Štrup

„Před chvílí jsem se dozvěděl, že odešel Honza Štrup,“ uvedl na svém facebookovém profilu Jakub „Kuba“ Ryba. „Pár let jsem ho měl jako bráchu, spoluhráče a spolupíče. On mě naučil, jak paří rockstár…“

Před chvílí jsem se dozvěděl, že odešel Honza Štrup…nebudu se rozepisovat o tom, jak jsme se poznali, co jsme spolu...

Zveřejnil(a) Kuba Ryba dne Středa 30. června 2021

Štrup se dlouhodobě potýkal s potížemi, které souvisely s divokým způsobem života a mejdany.

Upozornil na sebe v úvalské kapele Medvěd 009, do které přišel v roce 2005 a jíž dokázal vtisknout výraznější podobu, což ukázala deska Hudba Vás mladých z roku 2007. Medvěd 009 v té době vystupoval před Divokým Billem. S touto kapelou občas hostoval od jejího vzniku v roce 1996.

K úmrtí uvedla kapela Medvěd 009 na svém facebookovém profilu: „Nechce se nám tomu vůbec věřit, ale dnes nás náhle opustil Honza Štrup. Hanzi, přes všechny úlety a peripetie jsi vždy byl a zůstal jedním z nás.”

Nechce se nám tomu vůbec věřit, ale dnes nás náhle opustil Honza Štrup Hanzi, přes všechny úlety a peripetie jsi vždy...

Zveřejnil(a) Medvěd 009 dne Středa 30. června 2021

S Rybičkami 48 natočil Štrup tři studiová alba Viva la revolución z roku 2009, o dva roky mladší Desku roku a album Tohle je rock’n’roll, vy buzny z roku 2013. Objevil se také na koncertním DVD 10 let sexu, chlastu, rock’n’rollu natočeném na festivalu Votvírák.

V roce 2016 založil Štrup s bubeníkem Martinem Kudláčkem punkový soubor Nuly, který se po Kudláčkově odchodu přejmenoval v roce 2018 na Počasí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků