Hlavní obsah
Jakub Zedníček ve filmu Dont stop Foto: Bontonfilm

Zemřel mladý herec Jakub Zedníček

Městské divadlo Brno v úterý oznámilo, že zemřel 27letý herec Jakub Zedníček. Hned v prvních hodinách nového roku 2018 přišel o život při automobilové nehodě.

Jakub Zedníček ve filmu Dont stop Foto: Bontonfilm
Zemřel mladý herec Jakub Zedníček

Zedníček měl ve tmě přebíhat dálnici D1 před sjezdem na Brno Starý Lískovec. Stalo se to asi půl hodiny po silvestrovské půlnoci. Vystoupil z vozu, protože sám naboural, a pak ho srazilo a usmrtilo jiné auto.

Jedno z havarovaných vozů

Foto: HZS Jihomoravského kraje

V divadle hrál Jakub Zedníček například roli Richarda Starkeyho v původním muzikálu Bítls nebo Buddyho Walshe v komediálním muzikálu Donaha! a v muzikálu Titanic prokázal, že umí i stepovat.

Hrál také v dramatizaci slavného Kunderova románu Jakub a jeho pán, kde ztvárnil roli Mladého otrapy. Ve Shakespearově Králi Learovi si zahrál Edmunda.

Oliver Cox, Patrik Děrgel, Lukáš Reichl a Jakub Zedníček ve filmu Dont stop

Foto: Bontonfilm

Dušan Vitázek, tentokrát v roli asistenta režie, gratuluje po premiéře v Německu (zprava) Jakubovi Zedníčkovi Elisabeth Sikora, a Evelině Suter.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Zedníček se krátce objevil i v seriálech Škoda lásky a Labyrint a také v celovečerním filmu Dont stop.

Televizní diváci jej znají především z pořadu Kurňa, co to je?, což je volné pokračování Kufru, jehož moderátorem je jeho strýc, známý herec Pavel Zedníček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků