Hlavní obsah
Merl Saunders Foto: Profimedia.cz

Zemřel klávesista Grateful Dead Merl Saunders

Ve věku čtyřiasedmdesát let zemřel v San Fransisku Merl Saunders, klávesista a bývalý člen ikony éry hippies Grateful Dead. Saunders už dříve utrpěl těžkou mrtvici a nemohl mluvit, zemřel v nemocnici.

Merl Saunders Foto: Profimedia.cz
Zemřel klávesista Grateful Dead Merl Saunders

Rockový a jazzový klávesák Saunders se narodil v San Mateu v Kalifornii a chodil do školy v San Francisku. Jeho nejslavnější nahrávky spadají do sedmdesátých let, kdy spolupracoval s kytaristou a zpěvákem Jerrym Garciou ve skupině Grateful Dead. S Garciou spolupracoval i na dalších projektech až do jeho smrti v roce 1995.

Hrál však s celou řadou muzikantů od Blues Traveler a B.B. Kinga přes Franka Sinatru až po Milese Davise.

"Velmi jsme ho milovali a víme, že vy fanoušci také," uvedla jeho rodina v tiskové zprávě. "Přestože neovládal část těla a nemohl mluvit, Merl rozsvítil pokoj svým úsměvem a duchem," říká publicista a celoživotní průvodce Grateful Dead Dennis McNally. “A navzdory svému fyzickému hendikepu vyřazoval více svěžesti, než si umíte představit," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků