Hlavní obsah
 

Zemřel herec Ben Cross. Zahrál si v Ohnivých vozech či Star Treku

Ve věku 72 let zemřel ve Vídni britský herec Ben Cross, kterého proslavila role v oscarovém snímku Ohnivé vozy. Cross podlehl blíže nespecifikované nemoci, která se poslední týden rapidně zhoršila, napsala jeho dcera Lauren na Facebooku.

 
Zemřel herec Ben Cross. Zahrál si v Ohnivých vozech či Star Treku

„Učil nás přijímat naše pocity. Jsme vděční za čas, který jsme s ním mohli strávit. Jeho duch nadále žije v našich srdcích, jeho slovech, hudbě a lásce,“ stojí ve vyjádření rodiny.

Cross krátce před svou smrtí stihl ještě natočit svou roli v hororu The Devil’s Light (Ďáblovo světlo), který by měl jít do kin příští rok. Letos se v biografech objeví také v hlavní roli romantického dramatu Last Letter from Your Lover (Poslední dopis od tvé lásky).

Po konci studií se Cross objevil v menší roli ve válečném filmu Příliš vzdálený most, kde hrál například po boku Michaela Cainea a Seana Conneryho. Crosse proslavil až film Ohnivé vozy, kde ztvárnil postavu židovského sprintera a olympijského vítěze z roku 1924 Harolda Abrahamse. Snímek obdržel celkem čtyři Oscary.

Cross si zahrál také v jedenáctém filmu ze série Star Trek v roce 2009, kde ztvárnil roli vulkánského velvyslance Sareka, otce slavnějšího Spocka, a zahrál si například i roli prince Charlese ve snímku William a Kate o seznámení královského páru. Cross byl také zdatný zpěvák. Zanechal po sobě manželku, dceru Lauru a syna Thea.

Ben Cross

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků