Hlavní obsah
Karel "Káša" Jahn Foto: Jiří Kosnar, ČTK

Zemřel bubeník Karel "Káša" Jahn z Katapultu a Rebels

Ve věku 59 let v pátek zemřel bubeník Karel "Káša" Jahn, naposledy bubeník skupiny Katapult. Byl také členem skupiny Rebels. Jako první o tom informovalo Rádio Beat.

Karel "Káša" Jahn Foto: Jiří Kosnar, ČTK
Zemřel bubeník Karel "Káša" Jahn z Katapultu a Rebels

Jahn nahradil v Katapultu loni v únoru zesnulého Anatoli "Tolju" Kohouta. Karel "Káša" Jahn představoval s Jiřím Kornem (baskytara, zpěv) a Zdeňkem Juračkou (sólová kytara) základní trojlístek legendární rockové formace Rebels, založené v roce 1967. Rebels byli vedle kapel Blue Effect, Flamengo a Framus Five špičkou tehdejšího avantgardního rocku, ale vzhledem k začínající normalizaci skupina začátkem roku 1970 zanikla. Jiří Korn v 90. letech činnost Rebels na čas oživil.

V roce 1974, kdy byly pro muzikanty zavedeny povinné kvalifikační zkoušky, se Jahn rozhodl emigrovat. Ve Švýcarsku vytvořil s baskytaristou Jiřím Kozlem rytmické duo. Zpočátku si vydělávali hraním po nočních lokálech, později jazzem. Se skupinou Revival Jazzmen Prague získali renomé zejména v Německu. V roce 1978 pak spolu založili rockovou skupinu The Crown. Kromě toho Jahn vyučoval 17 let hře na bicí a působil například v jazzovém projektu americké zpěvačky Very Love.

Pro skupinu Katapult, která v současné době nehraje, to znamená další ránu osudu. Letos v lednu dva dny po svých 60. narozeninách zemřel baskytarista Katapultu Jiří Šindelář.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků