Hlavní obsah
Jan Masaryk se rád oddával bohémskému způsobu života. Foto: Bioscop

ŽEBŘÍČEK: Masaryk porazil Wolverina i King Konga

Historické drama Masaryk, které posbíralo dvanáct cen Český lev, vede žebříček návštěvnosti českých kin. Za poslední víkend si ho vybralo 76 337 diváků.

Jan Masaryk se rád oddával bohémskému způsobu života. Foto: Bioscop
ŽEBŘÍČEK: Masaryk porazil Wolverina i King Konga

Masaryk režiséra Julia Ševčíka sleduje diplomata Jana Masaryka těsně před druhou světovou válkou. Nesoustředí se na válku samotnou, ale hlavně na vykreslení rozervanosti postavy Jana Masaryka, která trpí z několika důvodů. Svěřuje se lékaři, že nikdy nevěděl, zda se stát umělcem, či politikem. Kvůli otci se stal tím druhým, ale velmi o sobě pochyboval.

Druhé místo patří americkému akčnímu filmu Logan: Wolverine. Hlavní postava Wolverina (Hugh Jackman) se vrací, ale jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier, známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je vážně nemocný. Na americko-mexické hranici je objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách nelítostné pronásledovatele.

Třetí je sci-fi Kong: Ostrov lebek. Ten znovu využívá postavu King Konga a vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný  ostrov v kdesi v Pacifiku.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.5.
Masaryk76 337
2.
1.
Logan: Wolverine
33 880
3.
-Kong: Ostrov lebek
30 196
4.
3.
Balerina   
12 617
5.6. Lego Batman Film
9 198
6.13.Anděl Páně 2
8 016
7.2.John Wick 2  6 865
8.12.
Psí poslání
5 836
9.4.Padesát odstínů temnoty5 339
10.
9.
Všechno nebo nic4 875
Zdroj: Unie filmových distributorů
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků