Hlavní obsah
V roli džina se objeví Will Smith. Foto: Walt Disney Pictures

ŽEBŘÍČEK: Elton John na prvenství nedosáhl, nejvíce Čechů šlo na Aladina

Letní počasí nejspíš lákalo spíše k vodě než do kin. Na první příčku v žebříčku návštěvnosti českých kin totiž stačilo rodinné komedii Aladin jen 17 367 diváků. Druhé místo obsadil životopisný snímek o Eltonu Johnovi Rocketman. Bronz patří dobrodružnému filmu Godzilla II Král monster.

V roli džina se objeví Will Smith. Foto: Walt Disney Pictures
ŽEBŘÍČEK: Elton John na prvenství nedosáhl, nejvíce Čechů šlo na Aladina

První letošní tropický víkend trávili Češi pravděpodobně na koupalištích či zahrádkách restaurací, vyrazit se zchladit do klimatizovaného sálu kina napadlo jen málokoho, nejčastěji však asi rodiny s dětmi. První místo v žebříčku návštěvnosti českých kin totiž stejně jako minulý víkend patří hrané adaptaci animované pohádky Aladin. Ten je vyobrazen jako pouliční zlodějíček, nechybí samozřejmě ani cílevědomá princezna Jasmína a džin.

Pomyslné stříbro vybojoval životopisný film o britské hudební legendě Eltonu Johnovi Rocketman. Sám Elton je ze svého představitele Tarona Egertona nadšený. Budou jeho názor sdílet i diváci a odborní kritici? Srovnání s oscarovým trhákem Bohemian Rhapsody, dokumentujícím život taktéž homosexuálního zpěváka Freddieho Mercuryho, je nevyhnutelné. Dosáhne Rocketman podobných úspěchů?

Ztvárnit Eltona Johna bez výstředních kostýmů by opravdu nebylo možné.

Foto: Paramount Pictures

Třetí místo si vyřvalo oblíbené monstrum ve snímku Godzilla II Král monster. Impozantní příšera se tentokrát střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem.

Nejnavštěvovanější filmy v ČR
Pozice
Minulý týden
 FilmPočet návštěvníků za víkend
1.
1.Aladin17 367
2. -
Rocketman
13 766
3.
 -
Godzilla II Král monster
13 026
4.
3.Pokémon: Detektiv Pikachu
11 460
5.
2.John Wick 3
10 852
6.
4.Avengers: Endgame
  6 824
7.
10.Jak vycvičit draka 3  5 132
8.
 -Máma  4 550
9.
6.Zlo s lidskou tváří
  2 319
10.
 -
Šprtky to chtěj taky
  2 058

zdroj: Unie filmových distributorů

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků