Hlavní obsah
Herci Jennifer Lawrenceová a James MacAvoy na premiéře filmu X-Men Apocalypse Foto: Hannah Mckay, Reuters

ŽEBŘÍČEK: Česká kina ovládla komiksová apokalypsa

O uplynulém víkendu vystoupal na vrchol v návštěvnosti českých kin další počin z komiksové série X-Men, tentokrát s podtitulem Apokalypsa. Film Bryana Singera, který režíroval další tři filmy této série, o víkendu přilákal do kinosálů přes 33 000 diváků, kteří v pokladnách zanechali více než 4,8 miliónu korun.

Herci Jennifer Lawrenceová a James MacAvoy na premiéře filmu X-Men Apocalypse Foto: Hannah Mckay, Reuters
ŽEBŘÍČEK: Česká kina ovládla komiksová apokalypsa

Snímek X-Men: Apokalypsa odsunul z vedoucí pozice na druhé místo animovaný film Angry Birds ve filmu, v němž vynalézaví ptáci chrání svůj ostrov před záhadnými zelenými vepři. Dobrodružství Ruďáka, Žluťase a Bombase za dva týdny vidělo přes 107 000 diváků.

Na třetím místě je třetí pokračování filmové verze příběhů komiksového hrdiny nazvané Captain America: Občanská válka. Akční snímek, v němž se pod politickým tlakem hrdinové s výjimečnými schopnostmi postaví proti sobě, za tři týdny navštívilo přes 200 000 lidí a jeho tržby překročily 30 miliónů korun.

Na čtvrté příčce se umístila hraná podoba Knihy džunglí. Snímek, který podle slavné předlohy Rudyarda Kiplinga natočil režisér Jon Favreau, za pět týdnů na tržbách vydělal přes 25 miliónů korun.

Na pátém místě skončila česká komedie Teorie tygra. Rodinný film scenáristy a režiséra Radka Bajgara s Jiřím Bartoškou a Eliškou Balzerovou za dva měsíce přilákal více než 227 000 diváků a utržil přes 30 miliónů korun.

V první dvacítce víkendové tabulky nejnavštěvovanějších filmů jsou tři další české snímky. Dvanácté je šesté pokračování „básníků”. Nový snímek režiséra Dušana Kleina Jak básníci čekají na zázrak za šest týdnů zhlédlo přes 108 000 diváků. Čtrnácté jsou příhody dvou animovaných nešiků ve snímku Pat a Mat ve filmu. Devatenáctá je pohádka Řachanda.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.-
X-Men: Apokalypsa
 33 200
2.
1.
Angry Birds ve filmu
 26 097
3.
2.
Captain America: Občanská válka
 14 911
4.3.
Kniha džunglí
 6160
5.4.
Teorie tygra
 5562
6.-
Svátek matek
 5387
7.109.
Návštěvníci 3: Revoluce
 5234
8.6.
Jak přežít single
 3054
9.5.
Jak se zbavit nevěsty
 2868
10.
7.
Sousedi 2
 2540
Zdroj: Unie filmových distributorů

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků