Hlavní obsah

Vyšla vzpomínka na Jamese Browna

Nedávno zesnulému kmotru soulu a funku Jamesi Brownovi vyšla kompilace The Best of - Living in America. Obsahuje pozdější Brownovu tvorbu i pár zajímavých živých nahrávek.

Vyšla vzpomínka na Jamese Browna

James Brown, který zemřel 25. prosince 2006 v nemocnici v Atlantě, zasáhl několik generací a ovlivnil řadu subkultur. Pro jednoho je nezapomentulným kmotrem soulu, pro druhého maestrem tanečního funky, pro třetího praotcem hip-hopu. Jisté je, že by se mohl honosit titulem "jeden z nejvykrádanějších umělců světa."

Pro Američany je důležitý i politicky, protože svou popularitu využil v boji o rovnoprávnost černochů (Say It Loud, I´m Black and I´m Proud), ale podstata jeho nesmrtelnosti je asi v něčem jiném. Říká se, že "funk je o sexu" a kdo to vystihuje lépe než právě pan Sex Machine?

Living in America obsahuje písničky z pozdější fáze Brownovy kariéry, které nejsou tak "profláklé", ale jsou tu také živé verze nejslavnějších hitů z 50. až 70. let jako Please, please, please, Papa´s got a Brand New Bag a Get Up - I Feel Like Being a Sex Machine, chybí ale I Got You (I Feel Good). CD patří k řadě výběrů s mimořádně sníženou cenou. 

James Brown: The Best of - Living in America, Sony BMG 2007 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků