Hlavní obsah
Hlavní mužské role ve Vybíjené ztvárnili Ondřej Sokol, Michal Suchánek a Richard Genzer. Všichni tři se objeví i na předpremiéře. Foto: Falcon

Vybíjená bude mít předpremiéru v Londýně

Netradiční akcí se vydá na svou cestu kinosály česká komedie Vybíjená, adaptace stejnojmenného románu Michala Viewegha. Tvůrci se rozhodli promítnout ji nejprve londýnskému publiku. Předpremiéra se bude konat v sobotu 7. března v kině The Prince Charles Cinema ve West Endu.

Hlavní mužské role ve Vybíjené ztvárnili Ondřej Sokol, Michal Suchánek a Richard Genzer. Všichni tři se objeví i na předpremiéře. Foto: Falcon
Vybíjená bude mít předpremiéru v Londýně

„Když jsme natáčeli v Londýně Show Jana Krause, objevili jsme náhodou organizátora kulturních akcí pro tamní českou a slovenskou komunitu. Byli jsme zrovna v období příprav Vybíjené, a tak nás napadlo představit nový český film našim krajanům v Londýně na mimořádné předpremiéře,“ říká producent snímku Rudolf Biermann.

„Ten nápad se mi velmi líbil, jednak protože české filmy se do zahraničí obvykle dostanou až s časovým odstupem, ale také proto, že mám v Londýně řadu přátel a známých. Toto je příležitost ukázat jim naši práci,“ dodává Biermann.

Na předpremiéru se kromě něj chystá režisér Vybíjené Petr Nikolaev, představitelka hlavní ženské role Simona Krainová a trojice herců známá spoluprací v televizní Partičce: Ondřej Sokol, Richard Genzer a Michal Suchánek. Ti se do Londýna přesunou ze severoanglického Manchesteru, kde si o den dříve splní divadelní povinnosti právě s Partičkou.

Film je druhým pokusem Nikolaeva o adaptaci Vieweghovy knížky. Po bestselleru Báječná léta pod psa se teď režisér chopil zřejmě kritiky nejoceňovanějšího spisovatelova románu Vybíjená, který v několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků z gymnázia.

„V tom základním, humoru, se současné setkání s látkou Michala Viewegha neliší od toho prvního,“ říká Nikolaev, který je podle svých slov rád, že si po několika vážných filmech mohl střihnout komedii.

V oblíbeném kině Quentina Tarantina

V Londýně se český film bude promítat v jednom z nejtradičnějších kin, které je známo svým soustředěním na alternativnější tvorbu. V současnosti se v jeho programu například objevují kousky jako Whiplash, Leviatan nebo Chlapectví. Za oblíbený filmový stánek označuje The Prince Charles Cinema třeba Quentin Tarantino: „Má všechno, co nezávislé kino má mít. Pro milovníky kvalitní kinematografie je to Mekka.“ Slavný americký režisér zde uvedl premiéry obou dílů svého Kill Billa.

Do české distribuce vstoupí Vybíjená, jejímž jsou Právo a Novinky.cz mediálními partnery, 12. března a kromě zmíněných herců se v ní objeví ještě Simona Babčáková nebo Lukáš Vaculík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků