Hlavní obsah
Filip Březina a Elizaveta Maximová Foto: Jakub Koutný Xova Film

Vrátí se, aby odkryl špínu privatizace. Erhart připomene 90. léta

Film Erhart znovu otevírá téma 90. let, nepříjemné pro politiky a podnikavce, kteří byli aktéry divoké privatizace. Snímek Erhart točí debutující režisér a scenárista Jan Březina.

Filip Březina a Elizaveta Maximová Foto: Jakub Koutný Xova Film
Vrátí se, aby odkryl špínu privatizace. Erhart připomene 90. léta

Debutant vsadil na mladé neokoukané tváře, hlavní role mají Filip Březina, Lucie Ducháčková nebo Elizaveta Maximová.

Děj se odehrává v českém městě, kam se vrací „mladý energický muž“ Erhart, aby se postaral o nemocnou matku. Erhart však bude muset po svém návratu čelit temné historii své rodiny a postupně začne rozkrývat nebezpečné skutečnosti o divoké privatizaci 90. let.

Natáčení filmu Erhart

Foto: Jakub Koutný Xova Film

„Téma odkazu devadesátých let a dopad této éry na současnost je již nějakou dobu ve vzduchu, avšak ve filmu ho zatím vídáme zřídka. Naším záměrem je, aby se o tématu otevřeně mluvilo, abychom jej dokázali reflektovat a lépe pochopit. Při pohledu na současnou společenskou situaci se domníváme, že jde o nezbytný proces a že film, který tato témata postihuje, bude silně rezonovat u široké divácké obce,“ vysvětlil režisér a scenárista Jan Březina, absolvent režie na FAMU, kde studoval pod vedením Věry Chytilové.

„Snímek se bude natáčet na řadě míst v Holešově, ale také v Napajedlích nebo Psychiatrické nemocnici Kroměříž. Film vzniká v koprodukci společnosti Xova Film a zlínské IS Produkce, za podpory Zlínského kraje a Státního fondu kinematografie,“ doplnila PR konzultantka Michaela Dostálová.

Film Erhart vstoupí do českých kin na podzim 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků