Hlavní obsah
Karel Gott při přebírání ceny Foto: Petr Horník, Právo

VIDEO: Slavíka získal opět Karel Gott

Sobotní slavnostní vyhlášení ankety o nejpopulárnější popové zpěváky a skupiny Český slavík nepřineslo překvapení. V kategorii zpěvák získal nejvíce hlasů Karel Gott. Nejpopulárnější skupinou je podle ankety Kabát, nejpopulárnější zpěvačkou Lucie Bílá, která je i absolutním Slavíkem roku.

Karel Gott při přebírání ceny Foto: Petr Horník, Právo
VIDEO: Slavíka získal opět Karel Gott

Karel Gott zvítězil již po čtyřiatřicáté a stačilo mu k tomu 64481 bodů. "S každým novým Slavíkem mám problém zůstat nadále skromný. Skutečně mě těší každý přírůstek k mé slavičí rodině," řekl Gott.

"Chtěl bych poděkovat všem maminkám mých dětí," zavtipkoval a dodal, že se těší "na další rok, až se tady sejdeme a slibuju, že zůstanu skromný". Druhý v kategorii zpěváků byl Petr Kolář, třetí Daniel Landa.

V kategorii skupina roku se letos největší popularitě těšili Kabáti (41 444 bodů), druhé místo patří skupině Chinaski a třetí Divokému Billovi. Frontman vítězné skupiny Josef Vojtek poděkoval fanouškům za hlasy i za to, že si tolik kupují jejich DVD.

Ze Slováků nejpopulárnější No Name

V kategorii zpěvačka roku zvítězila s 67437 body Lucie Bílá, druhá skončila Lucie Vondráčková a třetí Ewa Farná.

V nové kategorii nejoblíbenější slovenský interpret vyhráli těsně pop-rockoví No Name. Druhý byl Elán, třetí Horkýže Slíže.

Jarek Filgas je skokanem roku v kategorii zpěvák, mezi skupinami je skokanem Gipsy.cz, mezi zpěvačkami Iveta Bartošová. Ještě během pořadu dostávali poslední hlasy kandidáti na Objev roku. Vyhrál Marek Ztracený před Tomášem Klusem a Ondřejem Rumlem.

O hudební vystoupení se postarali Chinaski, Ewa Farna, Jiří Zonyga, Petr Kolář či All X. Vrcholem byl ovšem Japonec Takeo Iši, který v bavorském kroji předvedl variaci na německou verzi Včelky Máji obohacenou o jódlování.

Český slavík 2008

Zpěvačky
1. Lucie Bílá
2. Lucie Vondráčková
3. Ewa Farna
4. Aneta Langerová
5. Iveta Bartošová
6. Helena Vondráčková 

Zpěváci 
1. Karel Gott
2. Petr Kolář
3. Daniel Landa
4. Daniel Bárta
5. Richard Krajčo
6. Petr Bende

Skupiny
1. Kabát
2. Chinaski
3. Divokej Bill
4. Kryštof
5. Čechomor
6. Olympic

Objev roku 
Marek Ztracený

Skokani roku 
Iveta Bartošová
Jarek Filgas
Gipsy.cz

Slavíci bez hranic
1. No Name
2. Elán
3. Horkýže slíže 

Absolutní slavík  
Lucie Bílá 

Původní anketa Zlatý slavík se zrodila v roce 1962 na stránkách týdeníku Mladý svět a byla úspěšná tři desetiletí. Po čtyřleté pauze na ni v roce 1996 navázal Český slavík. V roce 2002 fanoušci poprvé hlasovali prostřednictvím sms zpráv, v roce 2004 byla zavedena možnost hlasování na internetu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků