Hlavní obsah

Věční hippíci Canned Heat ukážou Česku, zač je toho blues

Canned Heat, americké bluesové hvězdy z šedesátých let, jedou na stará kolena potěšit české publikum. Milovníci houpavých rytmů, plačtivých kytarových sól a přerušovaných emotivních výkřiků foukací harmoniky si přijdou na své v pátek v Praze (Lidový dům Kbely) a v sobotu v Ústí nad Labem (Národní dům).

Věční hippíci Canned Heat ukážou Česku, zač je toho blues

Canned Heat založili v roce 1966 Američané Bob Hite a Alan Wilson. K nim se přidali Adolfo "Fito" de la Parra (bicí) a Larry Taylor (basa). Jméno si vybrali podle nahrávky Tommyho Johnsona z roku 1928. Proslavili se hitem On the Road Again a po úspěšném vystupování na festivalu v Monterrey se roku 1969 dostali na pověstný Woodstock.

Jistý úpadek zájmu zaznamenali koncem sedmdesátých let. Po několikáté pauze se dali dohromady, pochopitelně za cenu personálních změn, a opět jezdí po celém světě.

V současné době tvoří Canned Heat Larry Taylor, Fito de la Parra, Harvey Mandel a Dale Spalding, jde tedy o částečně původní sestavu. V Ústí nad Labem vystoupí v rámci Mezinárodního jazz and blues festivalu, kde už v pátek vystupují Najponk (CZ), Jazz Efterrätt (CZ) a Amit Chatterjee Alliance (IN). V sobotu pak spolu s Canned Heat také Savoy Brown (UK/US), jedna z nejvíce nedoceněných blues-rockových part.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků