Hlavní obsah

V září dorazí Inner Circle, reggae klasika 80. a 90. let 

Jedna z nejslavnějších reggae skupin Inner Circle zasáhla v minulých dekádách do mainstreamových hitparád singly jako Games People Play a Sweat - La La La La Long. Jamajské rytmy a pozitivní atmosféru přiveze 28. září do pražského Lucerna Music Baru.

V září dorazí Inner Circle, reggae klasika 80. a 90. let 

Skupina Inner Circle vznikla už v roce 1968, ale v Česku nikdy nevystupovala. Založili ji v jamajském Kingstonu bratři Ian a Roger Lewisovi, v roce 1978, když s nimi ještě zpíval Jacob Miller, hráli na legendárním Mírovém koncertu vedle Boba Marleyho a Petera Toshe. Mimo jiné jsou držiteli Grammy za reggae desku roku 1993.

"Inner Circle ale nežijí z minulosti ani své slavné popové éry 80. let, kdy získali mj. dvě nominace Grammy za sebou a post nejhranějšího songu v Německu. I dnes to je maximálně progresivní band, který vlastní jedno z nejrozjetějších studií v Miami, a točí hity v rytmech aktuálního dancehallu, r&b nebo reggaetonu," říká organizátor koncertu Lukáš Kolíbal.

Na jejich nejnovějších deskách hostoval např. Damien Marley, Beenie Man, Luciano, Steel Pulse nebo Junior „One Blood“ Reid.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků