Hlavní obsah
Návštěvníci obdivují obraz Žena s vějířem od Amedea Modiglianiho Foto: Profimedia.cz

V Praze začne výstava Modiglianiho pojištěná na 1,2 miliardy

Zásluhou české Galerie Vernon hostí Praha poprvé v historii výstavu Amedea Modiglianiho, italského bohéma, který žil a tvořil v Paříži. Zprvu se zdálo, že se organizátorům podaří získat jen několik málo děl, ale nakonec se pro diváky otevírá v Obecním domě expozice, která má šedesát originálů, pojištěných podle organizátorů na 46 miliónů euro (1,2 miliardy korun).

Návštěvníci obdivují obraz Žena s vějířem od Amedea Modiglianiho Foto: Profimedia.cz
V Praze začne výstava Modiglianiho pojištěná na 1,2 miliardy

Kolekci dala dohromady italská kurátorka Serena Baccaglini a připravila ji s grácií i značným emotivním obdivem k malířově odkazu. Z olejů je zastoupeno několik krásných portrétů (a žel žádné akty), ale dosti reprezentativní je soubor kreseb, včetně skicáků, které si Modigliani nosil do barů, aby úsečnými křivkami zaznamenával život kolem sebe.

Kresby a malby, včetně obrazů umělcovy přítelkyně a životní lásky Jeanne Hébuterne, jsou doplněny souborem dobových fotografií, zapůjčených z Modiglianiho institutu v Římě, který vlastní obsáhlou dokumentaci k životu a dílu malíře. Výstava je pro veřejnost otevřena v Obecním domě od tohoto čtvrtka a potrvá do 28. února.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků