Hlavní obsah
Režisérka Helena Třeštíková Foto: Milan Malíček, Právo

V Madridu uvedou retrospektivu dokumentů Heleny Třeštíkové

Devět celovečerních snímků režisérky Heleny Třeštíkové se do 16. května představí na festivalu Documenta Madrid. Na osmém ročníku španělského festivalu dokumentárního filmu Třeštíková osobně uvede oceňovaný časosběrný dokument Katka, informovala Ivana Síglerová z organizace Česká centra.

Režisérka Helena Třeštíková Foto: Milan Malíček, Právo
V Madridu uvedou retrospektivu dokumentů Heleny Třeštíkové

Tvorbu Třeštíkové bude v Madridu zastupovat devět titulů. Bude mezi nimi i snímek Marcela, který v roce 2007 získal v Seville na festivalu evropského filmu cenu za nejlepší evropský dokument. Do retrospektivní přehlídky jsou dále zařazeny i snímky Hitler, Stalin a já, Sladké hořkosti Lídy Baarové, Katka, René, Manželské etudy a Manželské etudy 20 let poté, Moje šťastná hvězda a Sladké století.

Documenta Madrid je v současné době nejvýznamnějším festivalem ve Španělsku, zaměřujícím se výhradně na dokumentární film. Kromě soutěžní i nesoutěžní sekce nabízí divákům řadu doprovodných informačních a vzdělávacích akcí. Organizátoři přehlídky mají za cíl zvýšit zájem o dokumentární tvorbu mezi širokou veřejností, poukázat na aktuální palčivá témata současného světa a zároveň prezentovat nové tvůrčí trendy v tomto žánru. V porotě festivalu je letos v osobě filmového kritika Davida Čeňka poprvé zastoupena i Česká republika.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků