Hlavní obsah
Picassův obraz nahé ženy se zelenými listy na pozadí (Ilustrační foto) Foto: Reuters

V Madridu byla ukradena díla Picassa a dalších malířů za 125 miliónů

Na madridském předměstí Getafe byla v sobotu ukradena dvacítka uměleckých děl mimo jiné Pabla Picassa, Fernanda Botera a Eduarda Chillidy. Oznámila to španělská média. Cena ukradených děl se odhaduje na pět miliónů eur (125 miliónů Kč).

Picassův obraz nahé ženy se zelenými listy na pozadí (Ilustrační foto) Foto: Reuters
V Madridu byla ukradena díla Picassa a dalších malířů za 125 miliónů

Umělecká díla byla v kamionu parkujícím ve skladišti v Getafe. Ukradli je za bílého dne tři maskovaní muži, které zachytily bezpečnostní kamery. Nebyli však identifikováni. Díla patří několika muzeím a vracela se z výstavy v Německu. Skladiště patří firmě, která se specializuje na tento druh přepravy.

Mezi ukradenými uměleckými díly je jedna Picassova kresba a díla kolumbijského malíře a sochaře Fernanda Botera a španělského sochaře Eduarda Chillidy, napsal španělský list El País.

Policejní mluvčí odmítl uvést podrobnosti ohledně loupeže a prohlásil, že vyšetřování pokračuje. Mluvčí radnice v Getafe na tiskové konferenci uvedla, že lupiči měli možná ve skladišti komplice, který jim poskytl informace o tom, kdy zde bude kamion zaparkován.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků