Hlavní obsah

V Lucerně budou Brand New Heavies, Gentleman či Tricky

Zahraniční skupiny a zpěváci jako The Brand New Heavies, Gentleman či Tricky zavítají během listopadu do pražského klubu Lucerna Music Bar.

V Lucerně budou Brand New Heavies, Gentleman či Tricky

Londýnští The Brand New Heavies byli už koncem osmdesátých let na klubové scéně průkopníky stylu zvaného acid-jazz, který zažil explozi popularity běhen deváté dekády. První eponymní studiové album se jim podařilo vydat roku 1990 a následovala řada dalších (Heavy Rhyme Experience, Vol. 1, Brother Sister, Shelter, Allaboutthefunk, Get Used to It a Heavy Rhyme Experience Vol. 2). Pokud máte rádi funkové rytmy a kombinaci zpěvu a rapu, navštivte LMB jedenáctého listopadu.

Osmého listopadu přijede britský alternativec Tricky, který stál u zrodu Massive Attack, ale dnes vystupuje sólo. Jeho pojetí hudby sahá od trip-hopu přes rockové vlivy až po elektroniku a nu-jazz.

Jednadvacátého listopadu přijede vynikající reggae zpěvák, který si říká Gentleman. Narodil se v Německu a rytmy reggae ho nakazily, když pobýval v dětství s rodiči v Karibiku. Getleman není rapper, jak tomu dnes v Karibiku většinou bývá, jen mírně posunuje zvuk starého reggae, v němž ještě nevládly computery. Mimořádný zpěvák, kterému uvěříte každou emoci, už v Praze vystupoval, obklopen mohutnou a schopnou kapelou včetně backgroundových zpěvaček a dechové sekce.

Spolu s ním přijede letos soulový objev Jamajky Christopher Martin a německá předkapela Jahcoustix.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků