Hlavní obsah
Už jsme doma na Špicberkách Foto: Rock-jazz/Romek Hanzlík

Už jsme doma pokřtí v Arše nové album Kry

Přední tuzemská alternativní kapela Už jsme doma, která odehrála stovky koncertů po celém světě, pokřtí v pondělí v Divadle Archa své nové LP Kry. CD bylo pokřtěno 8. září v Longyearbyenu na souostroví Špicberky. Na desce se vedoucí skupiny Miroslav Wanek zastal uprchlíků.

Už jsme doma na Špicberkách Foto: Rock-jazz/Romek Hanzlík
Už jsme doma pokřtí v Arše nové album Kry

„Téma ker mám v hlavě léta letoucí a původně nebylo spojené s uprchlíky, bylo obecně lidské. Byla to řekněme filozofická úvaha, reflexe odlomení se od nějakého masivu a postupného tání ve vodě, až je z tebe zase voda a v tom koloběhu se opět staneš tou vločkou, ze které se tvoří led,“ uvedl k tématu desky Wanek.

„Kry jsou nejen symbolem pomíjivosti, ale také zápasu s ní. Jsou i symbolem cyklu a návaznosti, vědomí sounáležitosti s tím, co bylo, a s tím co bude, vědomí odpovědnosti při převzetí štafety, jejího poponesení a nakonec jejího předání. Nikdo z nás nemá na světě neomezený čas, je tedy dobré tu cestu od odlomení ledovce, přes jeho pomalé odtávání až po poslední krystalek ledu, kterým se voda stane téměř neznatelně o trochu vlhčí, naplnit něčím užitečným,“ dodal ještě k albu, které pokřtili na Špicberkách.

Už jsme doma na koncertě

Foto: Rock-jazz

Ve městě Pyramiden nejen odehrála krátký koncert, ale také tam natočila klip k písní Cesta, který režíroval Jakub Čermák. Na albu Už jsme doma potvrdili svou pozici vynikající kapely. Sice se už dále neposouvá, ale nic neztrácí na kvalitě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků