Hlavní obsah
Ilustrační foto (představení Born for never) Foto: archiv, Právo

Uvažování o prostoru pro divadlo

Oživení nevydařeného stavebního projektu divadlem, vztah performance a architektury nebo scénografie jako klíč k pochopení krajiny – to jsou témata přednášek na semináři Thinking the Space - současné divadelní umění a architektura.

Ilustrační foto (představení Born for never) Foto: archiv, Právo
Uvažování o prostoru pro divadlo

Seminář se uskuteční v pondělí 31. května od 18.00 v Ballingově sále Národní technické knihovny v Praze-Dejvicích jako vyvrcholení doprovodného programu výstavy divadelní architektury ve střední Evropě nazvané Za všedností, která je až do 6. června k vidění v galerii Národní technické knihovny.

Na semináři vystoupí španělský architekt Antoni Ramon, Oren Sagiv z Izraele, Zbigniew Szumski ze světoznámého polského souboru Teatr Cinema, Matthias Rick, představitel německé skupiny Raumlaborberlin nebo Espen Rahlff z norského ateliéru 3RW Architects. Debatu bude moderovat umělecká ředitelka Pražského Quadriennale Sodja Lotker. Vstup je volný a přednášky budou tlumočeny do češtiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků