Hlavní obsah

Upírské sáze "odsál" v amerických kinech diváky film Já, padouch

Nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu se v severoamerických kinech stal animovaný 3D snímek Já, padouch. Film o ďábelském Gruovi, který chce ukrást Měsíc, vydělal za první tři dny od svého uvedení do kin 60,1 miliónu dolarů (1,2 miliardy Kč). Z první příčky tak na druhé místo sesadil hit z minulého týdne, upírskou romanci Twilight sága: Zatmění, který nyní vydělal 33,4 miliónu dolarů (672 miliónů Kč).

Upírské sáze "odsál" v amerických kinech diváky film Já, padouch

Snímek Já, padouch je prvním animovaným filmem z dílny studia Universal Pictures. Hlas hlavnímu antihrdinovi propůjčil herec Steve Carell.

Podle šéfky distribuce Universal Pictures Nikki Roccové předčil víkendový zisk animovaného snímku největší očekávání společnosti.

Třetím nejnavštěvovanějším snímkem se stala další novinka, sci-fi film Predátoři, který volně navazuje na filmovou klasiku z roku 1987 s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. Tentokrát je skupina lidí unesena na planetu predátorů, kde ji honí lidožroutské obludy. Jednu z hlavních rolí si ve snímku, který vydělal 25,3 miliónu dolarů (509 miliónů Kč), zahrál laureát Oscara Adrien Brody, známý z žánrově zcela odlišného filmu Pianista.

"Bramborovou medaili" má animovaný film Toy story 3: Příběh hraček s výdělkem 22 miliónů dolarů (443 miliónů Kč).

Nejúspěšnější pětici uzavírá fantasy film Poslední vládce větru se ziskem 17,2 miliónu dolarů (346 miliónů Kč).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků