Hlavní obsah

Ulítlé francouzské funky inspektora "Cluzo"

Alternativnější oslavu státního svátku můžete zažít 17. listopadu v pražském Lucerna Music Baru s francouzskými The Inspector Cluzo. Tato ostrá funk-rocková parta se velmi rychle vyšvihla mezi nejzábavnější klubové skupiny.

Ulítlé francouzské funky inspektora "Cluzo"

Pod názvem The Inspector Cluzo se skrývají Francouzi zpívající anglicky (ano, skutečně anglicky a je jim dokonce rozumět) a hrající směs rocku a funku opepřenou rapem. Pořádně hlučný rockový základ a občasné úsečné dechy se na jejich deskách mísí s potrhlými výkřiky a legračně zkreslenými hlasy ve stylu sedmdesátkových Funkadelic George Clintona.

Rytmika a těžké riffy je přibližují k Red Hot Chilli Peppers či Rage Against the Machine, odlehčenější pasáže však mohou připadat povědomé i fanouškům Prince.

Svůj eponymní debut, jenž údajně natočili v kuchyni, vydali teprve v roce 2008 a poměrně rychle šli nahoru. Absolvovali mezinárodní turné, hráli na velkých festivalech ve světě a zastavili se také v Česku na Rock for People. Letos přišli s druhou deskou The French Bastards a opět vyrazili do světa.

Jako předskokan v Praze vystoupí japonská garážová kapela Detroit 7, která hrála také před známými Manic Street Preachers či Reef. Vstupenky jsou v předprodejích na www.ticketsforpeople.cz v ceně 250 Kč, na místě za 300 Kč. Vše další na www.rockforpeople.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků