Hlavní obsah

UK Subs a Vibrators vystoupí v Abatonu

Dvě legendární britské punkové skupiny - UK Subs a Víbrators - vystoupí 31. ledna v pražském Abatonu. Obě reprezentují první generaci punku a vznikly už v roce 1976. Zpěvák UK Subs je přitom jedním z nejstarších punkerů na scéně, je generačním vrstevníkem The Beatles, narodil se už v roce 1944.

UK Subs a Vibrators vystoupí v Abatonu

S Vibrators vystupují UK Subs pravidelně, i když o nich Harper říká, že jsou občas "moc rockoví". Jejich šéf Knox je totiž jen o rok mladší. "Hodně jsem spolu hráli, na začátku osmdesátých let jsme měli kapelu Urban Dogs, myslím, že byla velmi dobrá," uvedl pro Novinky Knox.

I Vibrators jsou velmi častými hosty na tuzemských pódiích. Dokonce vystupovali s Brutusem v menších městech. To však považuje Knox za normální: "Kdybychom byli Green Day, tak bychom hráli jen na velkých scénách, ale jsme klubová kapela, takže v úterý vystupujeme někde, kde lišky dávají dobrou noc, a v sobotu večer nás čeká velký koncert. Jednou dvakrát ročně hrajeme na festivalech v Anglii," prozradil Novinkám.

Má podobný názor jako Charlie Harper, který říká: "Pořád se domnívám, že nepotřebujete mnoho peněz, abyste vedli dobrý život."

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků