Hlavní obsah
 

Události na ČT od dubna změní obraz, obsah a některé moderátory

V neděli 1. dubna večer mohou diváci poprvé vidět, jak se proměnila na ČT 1 hlavní zpravodajská relace Události. Budou mít jinou formu, obsah, délku a i některé moderátory.

 
Události na ČT od dubna změní obraz, obsah a některé moderátory

Dvojici moderátorů nahradí jeden hlavní a jeden reportér, změní se logo. Pořad se bude vysílat ve vysokém rozlišení. Nejvíce prostoru dostane vždy hlavní zpráva dne, uvedli zástupci ČT na tiskové konferenci.

"Nové Události se změní v rovině formální a obsahové. Relace bude nezaměnitelná s ostatními zpravodajskými relacemi na jiných televizích," řekl ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal. Moderátor ve studiu bude mít během živého vysílání k dispozici interaktivní virtuální prvky a dotykové plazmové obrazovky. Bude se tak v mnohem větší míře podílet na konečné podobě Událostí, které se budou nadále vysílat na programech ČT1 a ČT24.

"Jedním z požadavků na změnu bylo i to, že se musí více vycházet ze zpravodajství veřejné služby," řekl šéfredaktor zpravodajství ČT Petr Mrzena. "Reportéři musí mluvit pomaleji, a tím také srozumitelněji," dodal. Hlavním sloganem nových Událostí je Sledujte Události jasné a spolehlivé. S plánem změnit zpravodajství nastupoval loni v říjnu do České televize její generální ředitel Petr Dvořák.

Upoutávka na Nové Události

Pořad budou jako moderátor a reportér uvádět vždy dva ze čtveřice Marcela Augustová, Jolana Voldánová, Jakub Železný a Aneta Savarová. "Úloha moderátora reportéra bude i v tom, že může být ve speciálních situacích poslán do terénu," sdělil Mrzena. "Jednou z ambicí je události nejen zaznamenávat, ale také je samostatně vyhledávat," dodal.

Kromě loga Událostí se změní i písmo pořadu, dostane jednotný typografický styl. "Remasterovali jsme i hudební motiv relace," řekl artdirector ČT Alan Záruba.

První proměněné Události bude 1. dubna uvádět Marcela Augustová a moderátorem reportérem bude Jakub Železný. Moderování nové podoby sportovní relace Branky, body, vteřiny zahájí Barbora Černošková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků