Hlavní obsah

TV Nova má nového ředitele, Dvořák chce podnikat

TV Nova nečekaně v pondělí večer oznámila, že bude mít od 1. ledna nového generálního ředitele. Jednatelé společnosti CET 21, vlastníci stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV v písemné zprávě pro média uvedli, že jmenovali Jana Andruško do funkce generálního ředitele CET 21.

TV Nova má nového ředitele, Dvořák chce podnikat

Andruško, společník advokátní kanceláře Kotrlík Bourgeault Andruško, úzce spolupracoval s jednateli a managementem CET 21 od roku 2005 jako hlavní externí právní poradce CET 21.

„Jeho role byla v posledních pěti letech klíčová při nejrůznějších strategických rozhodnutích,“ uvádí zpráva Novy, podepsaná tiskovou mluvčí Michaelou Fričovou.

V souvislosti se jmenováním uvedl Adrian Sarbu, prezident a CEO společnosti CME, že „Jana Andruško znám více než pět let a jsem přesvědčen, že využije svých zkušeností a velkého obchodního talentu k dalšímu posílení vedoucí pozice CET 21 na trhu.“

"Pracovat posledních pět let pro CME byla výborná zkušenost, je ale čas, abych se vydal jiným směrem. Mám v plánu rozvíjet několik podnikatelských příležitostí," komentoval svůj odchod dosavadní ředitel Petr Dvořák.

Andruško vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, jako advokát zastupoval například klienty v mezinárodních arbitrážích nebo podnikových fúzích, pracoval i pro státní Revitalizační agenturu. Pro jihoafrickou společnost South African Breweries (SAB) zajišťoval koupi majoritního podílu v Plzeňském Prazdroji, angažoval se také ve sporech, které v minulosti CME vedla s bývalým ředitelem Vladimírem Železným. Pro americkou mediální firmu připravoval koupi televize Nova od skupiny PPF.

 CME
Americká mediální společnost Central European media Enterprises (CME) působí v oblasti médií a zábavy a provozuje společnosti působící v šesti zemích střední a východní Evropy.
Televizní stanice CME jsou v Česku (TV Nova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV Czech), v Bulharsku (bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, Pro.bg a Ring.bg), Chorvatsku (Nova TV), Rumunsku (PRO TV, PRO TV International, Acasa, PRO Cinema, Sport.ro a MTV Romania), na Slovensku (TV Markíza a Doma) a ve Slovinsku (POP TV, Kanal A a POP Brio).
CME ve třetím čtvrtletí prohloubila provozní ztrátu před vlivem odpisů (OIBDA) na 4,49 miliónu dolarů (asi 79,4 miliónu Kč) z meziročně srovnatelných 2,53 miliónu USD. Analytici čekali výraznější propad. Firma ale překvapila tím, že se jí podařilo dosáhnout čistého zisku.
Akcie CME jsou obchodovány na burze v New Yorku a na pražské Burze cenných papírů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků