Hlavní obsah

Tři sestry věnují Sahulovým dětem výtěžek vzpomínkového alba

Kapela Tři sestry v nejbližších dnech vydá album, kterým připomene písně svého někdejšího člena Františka Sahuly. Ten byl minulý týden zavražděn. Celý výtěžek z prodeje alba Tři sestry věnují Sahulovým dětem.

Tři sestry věnují Sahulovým dětem výtěžek vzpomínkového alba

Pětačtyřicetiletý Sahula, známý kytarista, zpěvák a skladatel, který rovněž vystupoval s vlastní kapelou nazvanou Synové výčepu, byl nalezen v pátek ráno v chatové oblasti Skuheř u Kamenice nedaleko Prahy. Policie v souvislosti s jeho násilnou smrtí zadržela tři podezřelé; dva z nich, ve věku 18 a 20 let, v sobotu obvinila z vraždy. Hrozí jim 12 až 15 let vězení nebo výjimečný trest.

"Nakolik jsme Frantu Sahulu znali, asi by si přál spíše přípitek než květnatý nekrolog. Proto se s ním rozloučíme s pivem, vínem, kořalkou a zpěvem 17. května na výročním koncertě v Praze na Džbáně a také vzpomínkovým albem," uvedli členové Tří sester.

Podle policie navštívil Sahula ve středu večer bar v Kamenici, kde měl krátkou rozepři se třemi místními mladíky. Ti si na něho počkali venku, a když Sahula po půlnoci bar opustil, přepadli ho. Dva z nich ho zbili tak surově, že zraněním hlavy v noci podlehl. Těžce zraněnému hudebníkovi sebrali přes 1000 korun a utekli. Sahulův obličej byl ranami údajně tak znetvořen, že policie měla problémy s jeho identifikací.

Na svém webu www.sahula.cz kytarista dříve přiznal, že strávil dva měsíce ve vězení. Složil tam řadu písní pro novou desku, kterou chtěl nazvat Nouzovej východ.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků