Hlavní obsah
Zpěvák Tomáš Klus Foto: Právo-Jan Handrejch

Tomáš Klus zakončil turné a chystá se začít natáčet album

Tomáš Klus společně se svým souputníkem kytaristou Jiřím Kučerovským a s doprovodnými hudebníky hrajícími pod označením „cílová skupina” předali v rámci turné Konečně venku výtěžek 400 000 korun Studiu Oáza pro mentálně postižené lidi. Držitel Českého slavíka se svými spoluhráči zakončil turné 16. srpna v Třeboni. Sedm koncertů turné zahájeného 30. června na státním zámku Sychrov vidělo celkem 20 000 fanoušků, informovala Zdena Selingerová.

Zpěvák Tomáš Klus Foto: Právo-Jan Handrejch
Tomáš Klus zakončil turné a chystá se začít natáčet album

Klienti pražského Studia Oáza byli hosty několika koncertů turné Konečně venku. Oáza má za cíl rozvíjení kulturních a společenských aktivit mentálně postižených. „Rozhodli jsme se je představit veřejnosti, protože si myslíme, že se od nich máme co učit. Zejména bezprostřednosti a nepokryteckému bytí,” uvedl Klus. Dodal, že by chtěl se Studiem Oáza vytvořit dlouhodobější projekt podobný Světlušce Anety Langerové, která pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením.

Do konce srpna Klus a kapela ještě navštíví poslední letní festivaly České hrady Bezděz, Moravské hrady Bouzov, Výrava u Hradce Králové a festival Loděnice v Piešťanech. Od září se budou Klus společně s Kučerovským věnovat natáčení nového alba. Vznikne ve vypůjčeném domě a vydají si ho sami. „Deska bude více muzikantská, protože se styčná plocha nás dvou s Jiřím setkala na větším prostoru, bude tam více hudby a méně textu,” řekl před časem Klus.

Zatím bezejmenné album bude navazovat na předchozí tři Klusova alba Racek, Cesta do záhu(d)by a Hlavní uzávěr splínu, která stále patří mezi nejprodávanější nahrávky v České republice. Za loňský rok Klus prodal přibližně 31 000 kusů poslední nahrávky Racek, pět let starého debutu Cesta do záhu(d)by se prodalo přibližně 20 000 kusů a druhého alba Hlavní uzávěr splínu přes 19 000 kusů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků