Hlavní obsah
Tom Cruise Foto: Profimedia.cz

Tom Cruise v Praze: natáčení začne za dva týdny

Mezi odstavenými vagóny na kolejích se v úterý pohyboval americký herec Tom Cruise, který se v Praze chystá natáčet čtvrté pokračování akčního filmu Mission: Impossible. Objevil na Hlavním nádraží v centru města, prohlédl si vršovické nádraží a zašel i do bývalé čističky odpadních vod v pražské Bubenči. Filmování by podle dostupných zdrojů mělo začít zhruba za dva týdny.

Tom Cruise Foto: Profimedia.cz
Tom Cruise v Praze: natáčení začne za dva týdny

Zatímco na Hlavním nádraží se hollywoodská hvězda zastavila ve Fantově kavárně, v prostoru vršovického nádraží chodil herec přímo po kolejích mezi starými vagony. V bubenečské čistírně se vydal do podzemních prostor. Svou dopolední jízdu po Praze ukončil v areálu barrandovských ateliérů.

V Praze se herec ubytoval v hotelu Four Seasons na Starém Městě. V pondělí si prohlédl zejména Pražský hrad.

Natáčení dalšího dílu známého filmu v Česku, v němž Cruise hraje tajného agenta Ethana Hunta, zřejmě podpořil nový vládní plán nabídek. Filmaři chtějí za projekt Mission: Impossible 4 utratit 176 miliónů korun. Pokud vynaložené peníze úřadům doloží, Česko jim část vrátí zpátky. Podle nového pravidla může jít až o pětinu. Do kin by se snímek měl dostat v květnu příštího roku.

V zatím posledním, třetím dílu si vedle Cruise zahrála například Keri Russelová, když předtím role odmítly Scarlett Johanssonová a Carrie-Anne Mossová. Jeho protivníkem byl jako bezohledný obchodník se zbraněmi Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za snímek Capote. Režisérem "trojky" byl J. J. Abrams. Film Mission: Impossible 3 vydělal podle BBC v roce 2006 ve světě 395 miliónů dolarů, tedy asi čtyři miliardy korun.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků