Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Telefónica převádí multiplex na Pařízkovu Digital Broadcasting

Společnost Telefónica Czech Republic převádí digitální síť (tzv. multiplex 4) na společnost Digital Broadcasting. Multiplex 4 pokrývá Prahu, Brno a Ostravu a vysílají v něm nyní televize ČT 1 a Nova v HD rozlišení a hudební Óčko.

Foto: Profimedia.cz
Telefónica převádí multiplex na Pařízkovu Digital Broadcasting

V Digital Broadcasting má majoritu podnikatel Radim Pařízek (bývalý leader rockové skupiny Citron), který ovládá Rádia Čas a Dálnice a s podnikatelem Ivanem Zachem spoluvlastní síť rádií Hey.

„Výhoda převodu pro diváky nastane ta, že budou mít na výběr více televizních stanic a regionální televize budou moci vysílat pro ně za příhodnější cenu,“ řekl Právu v úterý Pařízek.

Telefónica se má starat o servis sítě a televizní provoz se stane záležitostí Pařízka. Ten se současně chystá uvést na trh televizi Pohoda, na jejímž rozjezdu pracuje s předními televizními a mediálními odborníky.

„Společnost Telefónica Czech Republic se k tomuto kroku rozhodla kvůli tomu, že do budoucna se hodlá zaměřit plně na telekomunikační a ICT služby, které jsou jádrem jejího podnikání,“ sdělil Právu tiskový mluvčí Telefónica Czech Republic Hany Farghali. Převod již schválil Český telekomunikační úřad.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků