Hlavní obsah
Včela medonosná Foto: Petr Vopalecký

Tatu protestovaly na MTV proti válce

Hudební televize MTV se rozhodla zařadit do živého vysílání kontroverzní ruské dívčí duo Tatu, které se s písní All The Thing She Said prosadilo i za oceánem. Dívky však Američany nešokovaly náznaky lesbické lásky, ale tričky, v nichž přišly do studia. Bylo na nich napsáno Chuj s vojnoj! (volně přeloženo Do hajzlu s válkou).

Včela medonosná Foto: Petr Vopalecký
Tatu protestovaly na MTV proti válce

Nekonvenční protiválečná akce ale nakonec neprošla. Ihned poté, co si lidé obklopující skupinu uvědomili vulgaritu vzkazu, nařídili kameramanům zabírat místo zpěvaček volný prostor, zkrátit rozhovor a dát prostor přece jen méně kontroverznímu videoklipu.

K incidentu duo uvedlo: "Lidé se bojí pravdy. Každý se nás ptal: To se nebojíte, že vám zruší americká víza a že vás sem už nikdy nepustí? Nebojíme se. Provokujeme rády."

V éteru však zazněly provokativní názory dua, které tvrdilo, že USA jsou zbytečně prudérní, což se odráží zejména ve vztahu zdejších lidí k sexu. "Existují různé druhy lásky. Můžete milovat mámu, otce, chlapce, přátele a další. Je to přirozené. Možná spolu spíme každou noc, možná ne. Lesbičky z nás dělá okolí. Něžný polibek a dotyk přece můžete vykládat různě."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků