Hlavní obsah
Na světě je nová hudební soutěž. Foto: archív Supraphonu

Talent for Stage chce pro českou hudební scénu objevit nové jméno

Pro sólisty a skupiny z České republiky se otevírá možnost upozornit na sebe a následně se dostat do širšího povědomí. Vznikla totiž nová hudební soutěž nazvaná Talent for Stage. Stojí za ní vydavatelství Supraphon, nahrávací studio The Barn a festival Votvírák.

Na světě je nová hudební soutěž. Foto: archív Supraphonu
Talent for Stage chce pro českou hudební scénu objevit nové jméno

Na vítěze této vyhledávací soutěže, která začala dnes, čeká letos 16. června koncert na hlavním pódiu uvedeného festivalu, pobyt v nahrávacím studiu The Barn za účasti zkušeného producenta a natočení singlu, který v digitální podobě vydá a mediálně podpoří vydavatelství Supraphon v létě letošního roku.

Skupiny a sólisté se mohou do soutěže přihlásit do 30. dubna na internetové adrese www.talentforstage.cz. Jejich písně ohodnotí v prvním kole odborná porota, ve které jsou zpěvák a baskytarista Kuko z kapely Horkýže Slíže, Michal Máka z vydavatelství Supraphon, kreativní producent festivalu Votvírák David Šindelář, hudební producent a muzikant Dan Friml a hudební publicista deníku Právo a serveru Novinky.cz Jaroslav Špulák.

„Vyhledávat nové talenty a spolupracovat se zajímavými interprety je náš dlouhodobý program a soutěž Talent For Stage je jednou z příležitostí, jak naplnit tento záměr. Zároveň věříme, že vydání singlu bude pouze startem možné spolupráce s budoucím vítězem,“ vysvětlil za Supraphon Michal Máka.

Ve druhém týdnu v květnu budou na uvedených stránkách zveřejněna jména deseti postupujících a do konce května pak mohou nahrávky hodnotit posluchači a ovlivnit tak porotu ve výběru vítěze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků