Hlavní obsah
Paris Combo Foto: Mladí ladí jazz

Swingující Paris Combo i Collier s variacemi na Michaela Jacksona

Skupina Paris Combo, multiinstrumentalista Jacob Collier či držitel Grammy Kris Bowers zavítají do Prahy během dubna v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Studentům nabízí zvýhodněné vstupné.

Paris Combo Foto: Mladí ladí jazz
Swingující Paris Combo i Collier s variacemi na Michaela Jacksona

Prvního dubna se představí v Paláci Akropolis francouzská kapela Paris Combo, která hravým přístupem oživuje tradice šansonu, swingu a jazzu. V čele stojí herečka a zpěvačka Belle du Berry.

Na stejném místě se ukáže 8. dubna pozoruhodný mladý muzikant Jacob Collier, který ovládá deset nástrojů a vymýšlí jazzové variace na slavné hity Stevieho Wondera, Michaela Jacksona a Raye Charlese. Originální mladík už spolupracoval s Quincym Jonesem a Herbiem Hancockem.

Americký pianista Kris Bowers složil hudbu k několika filmům a spolupracoval s mnoha hvězdami, třeba za desku No Church in the Wild společně s Kanye Westem a rapperem Jay Z dostal Grammy. Hrál i s baskytaristou Marcusem Millerem. V pátek 15. dubna ho můžete vidět a slyšet v MeetFactory.

Etkin pro děti

Festival letos expanduje i mimo metropoli. “Velký přesah letošního ročníku vidím také ve vzdělávání dětských posluchačů prostřednictvím workshopů Orana Etkina, jejichž počet od loňska zásadně narostl. V rámci programu Mladí ladí dětem chceme dát šanci i dětem ve vyloučených lokalitách, aby poznaly Etkinův fascinující přístup k hudbě,“ řekl organizátor festivalu Jan Gregar.

Dětské workshopy ve vyloučených lokalitách budou primárně zdarma a organizátoři při jejich realizaci spolupracující například s Člověkem v tísni. Hudební workshopy s držitelem ceny Grammy Oranem Etkinem proběhnou kromě Prahy také v Brně, Liberci a Ústí nad Labem. Dále proběhne soutěž Jazz Fruit, do které se mohou zapojit začínající kapely a hudebníci až do konce března.

Pro návštěvníky do 26 let platí slevy. Ceny lístků začínají na 100 Kč. Předprodej vstupenek na goout.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků