Hlavní obsah

Stroncium - bestseller během týdne

Jedenáctá kniha nejprodávanějšího českého spisovatele sci-fi Jiřího Kulhánka opět zažila úspěch stejně jako všechna jeho předchozí díla, včetně dnes už kultovní prvotiny Vládci strachu. Jestli je totiž u nás úspěchem prodat českého autora v třítisícovém nákladu, tak Kulhánek toto množství obvykle překračuje pětinásobně. Stroncium je na trhu od listopadu a dnes už se dá bez problémů nazvat bestsellerem. Ve své kategorii rozhodně.

Stroncium - bestseller během týdne

Důvod jeho neobvyklého úspěchu je prostý jako zápletky Kulhánkových románů. Strhující akční děj, vtipy často překračující obecné hranice vkusu, drsný hrdina a úsporný styl psaní, který čtenáře okamžitě vtáhne do děje.

Stroncium je typickým dítětem svého otce - introvertního literárního řezníka. Narozdíl od jeho předchozích upírských a časozměťových variací se jedná o katastrofickou vizi budoucnosti ovládané médii, reklamou a silnou armádou. Jak už je Kulhánkovým zvykem postaví se ke všemu odhodlaný hrdina mocnějšímu nepříteli. Ve svém souboji s propagandou, falešnými přáteli i upřímnými nepřáteli se nakonec dostane ze zničené mrazivé Země až na hranice naší sluneční soustavy.

A k tomu všemu usekané hlavy, páchnoucí mrtvoly, oživlé mrtvoly a spousta znovu zabitých mrtvol. Zkrátka nic pro útlocitné čtenáře. Ne nadarmo před několika lety tohoto představitele tvrdé školy sci-fi nazval magazín Práva apoštolem krvavého sci-fi. Akčním románem Stroncium svou pověst jenom potvrdil.

Jiří Kulhánek: Stroncium

Vydal Klub Julese Vernea - Poutník

Cena 299 Kč, 470 stran.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků