Hlavní obsah
Barbra Streisandová Foto: Profimedia.cz

Streisandová se omluvila za komentáře k obětem zneužívání Jacksonem

Americká zpěvačka Barbra Streisandová se omluvila poté, co čelila ostré kritice za své výroky na adresu dvou mužů, kteří v novém dokumentárním filmu Leaving Neverland tvrdí, že je v dětství sexuálně zneužíval král popu Michael Jackson. V rozhovoru pro britský list The Times uvedla, že mužům naprosto věří, doplnila však, že je to ale „nezabilo” a byli „nadšeni” z možnosti trávit se zpěvákem čas.

Barbra Streisandová Foto: Profimedia.cz
Streisandová se omluvila za komentáře k obětem zneužívání Jacksonem

Zpěvačka rovněž šokovala výrokem, že Jacksonovy "sexuální potřeby byly jeho sexuální potřeby".

Dokument, který ve Spojených státech odvysílala televize HBO, dává slovo Wadu Robsonovi a Jamesi Safechuckovi, kteří ve věku sedmi a osmi let trávili s Jacksonem čas na jeho kalifornském ranči Neverland.

Oba popisují, jak jim dával drahé dary za to, že je mohl sexuálně zneužívat. Jeden z mužů například vypráví, jak mu Jackson dával pít alkohol, pouštěl porno a masturboval před ním.

Omluva na Instagramu

Po kritice, která se na Streisandovou za její výroky snesla, zveřejnila zpěvačka na svém Instagramu prohlášení, kde se omluvila za „nedorozumění či bolest”, které způsobila nevhodným výběrem slov na adresu Jacksona a jeho obětí.

„Nebylo mým úmyslem jakkoliv znevažovat trauma, které tito chlapci zažili. Stejně jako všechny oběti sexuálního napadení si toto trauma ponesou po zbytek života. Velice toho lituji a doufám, že James a Wade vědí, že je plně respektuji a obdivuji je za odvahu promluvit pravdu,” stojí v prohlášení.

Podobné prohlášení dala Streisandová i agentuře AP. V něm zpěvačka také nepřímo kritizovala rodiče chlapců. "Nejdůležitější rolí rodiče je chránit své děti. Je jasné, že rodiče těchto dvou mladých mužů se stali oběťmi a byli svedeni slávou a fantazií".

První obvinění už na začátku 90. let

Kvůli dokumentu zažalovali nedávno HBO správci Jacksonovy pozůstalosti. Film podle nich porušuje smlouvu HBO s organizátory Jacksonových koncertů z počátku 90. let, v níž se televizní společnost zavázala, že nikdy nebude zpěváka kompromitovat. Žaloba odhaduje způsobenou škodu na více než 100 milionů dolarů (přes 2,2 miliardy korun).

Michael Jackson je stále předmětem různých tahanic.

Foto: ČTK/AP

Jackson byl poprvé obžalován ze sexuálního zneužití třináctiletého chlapce v roce 1993. Podezření se sice neprokázalo, ale zpěvák se přesto s rodinou chlapce dohodl na mimosoudním vyrovnání.

Tím přišel nejen o část svého tehdy ještě rozsáhlého majetku, ale i o pečlivě budovanou image ochránce slabých a utlačovaných, který duší stále zůstává dítětem. V listopadu 2003 byl na Jacksona kvůli zneužívání dětí vydán další zatykač, ale soud hudebníka v roce 2005 osvobodil.

Jackson zemřel 25. června 2009 v Los Angeles po předávkování sedativy. Za podíl na smrti Jacksona, který se tehdy připravoval na návrat na pódia a chystal sérii koncertů pod názvem This Is It, byl ke čtyřem letům vězení odsouzen jeho osobní lékař Conrad Murray. Americký soud počínání lékaře označil za neúmyslné zabití.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků