Hlavní obsah

Stanice Comedy Central připravuje kreslený seriál o Ježíšovi

Poté, co seriál Městečko South Park vzbudil značný rozruch zobrazením proroka Mohameda v podobě medvěda, chystá se televizní stanice Comedy Central opět zabrnkat na nervy věřících. Tentokrát novým kresleným seriálem, v němž se v hlavní roli představí Ježíš Kristus, který se z Palestiny přestěhuje do New Yorku, aby "vystoupil ze stínu svého otce", píše agentura AP.

Stanice Comedy Central připravuje kreslený seriál o Ježíšovi

V Městečku South Park bývá Ježíš pravidelným hostem, nově připravovaná série s názvem JC by ale měla být prvním seriálem, ve kterém dostane hlavní roli. Podle zástupců stanice je JC jedním z 23 nových projektů, které čekají na schválení. Seriál je zatím ve fázi příprav a o tom, zda se objeví na televizních obrazovkách, bude rozhodovat především kvalita scénáře.

Podle tvůrců seriálu bude Kristus zobrazen jako "obyčejný chlápek", jehož otec raději hraje videohry, než aby naslouchal svému synovi. Projekt připravuje společnost Reveille, která stojí za americkou verzí seriálů Kancl nebo Ošklivka Betty.

Nedávný rozruch kolem seriálu Městečko South Park, který okupuje televizní obrazovky již od roku 1997, vyvolal díl, ve kterém se objevil prorok Mohamed v kostýmu medvěda. Internetová stránka RevolutionMuslim.com, která už dříve vyjadřovala podporu teroristické síti Al-Káida, následně zveřejnila varování, ve kterém bylo tvůrcům seriálu vyhrožováno smrtí.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků