Hlavní obsah
Speciální díl se nesl v charitativním duchu. Foto: Právo

Speciální díl StarDance se nesl v charitativním duchu

Sedmý díl taneční soutěže StarDance se nesl v charitativním duchu. Pět tanečních párů výjimečně tancovalo na podporu Centra Paraple, které pomáhá lidem upoutaným na invalidní vozík. Tančilo se tango a jive. Ve speciálním dílu nikdo nevypadl. Mezi porotci se rovněž objevil i cimrmanolog Zdeněk Svěrák. Celkem se na Centrum Paraple vybralo 11 a půl miliónu korun.

Speciální díl se nesl v charitativním duchu. Foto: Právo
Speciální díl StarDance se nesl v charitativním duchu

Tradiční taneční páry v sobotu výjimečně doplnili klienti Centra Paraple. Jako první se s tangem představili Leoš Mareš, Katarína Štupfová a Petr Fila, který je už devět let upoutaný na invalidní vozík.

„S něčím takovým se setkávám poprvé, jsem hrozně překvapený. Nechalo to ve mě ale velmi pozitivní dojem,” zhodnotil tanec ve trojici Jan Révai. „Umělecký dojem na mě udělala největší Katarína, nevím proč. Ale na Petra jsem hrdý,” řekl Zdeněk Svěrák. Soutěžící si za své tango nakonec vysloužili 45 bodů.

Místo hlasů pro taneční páry se posílaly dárcovské DMS

Foto: Právo

První jive předvedli Radek Banga, Tereza Bufková a vozíčkářka Anička Krátká, která se věnovala baletu, ale v sedmnácti letech ochrnula při autonehodě. Za taneční interpretaci hitu Hit the Road Jack dostali od poroty kromě uznání nejvyšší možný počet 50 bodů.

„Mně se nejvíc líbila pokojská Schneiderová, i když oba pánové byli také skvělí,” ohodnotil výkon trojice Jitka Schneiderová, Marek Dědík a Zdeněk Zezulka, která tančila tango na píseň kapely Queen I Want To Break Free, porotce Zdeněk Svěrák. Ostatní porotci jejich výkon rovněž pochválili, proto nebylo překvapením, že trojice získala výborných 48 bodů.

Pořadem provázel Marek Eben

Foto: Právo

Lukáš Pavlásek, Lucie Hunčárová a speciální host Nina Křehotová předvedli jive. „Určitě budeš tančit líp než já,” řekl Nině upoutané na invalidní vozík už při tréninku populární komik.

Cíl získat od jednoho z porotců alespoň osm bodů se soutěžícím povedl, a to dokonce s přehledem, neboť jim Zdeněk Svěrák udělil pro něj tradičních 10 bodů. Celkem trojice získala 43 bodů, což je s přehledem nejvyšší počet, jaký Lukáš Pavlásek v soutěži od poroty dostal.

Jako poslední se v charitativním večeru představili Marie Doležalová, Marek Zelinka a Jan Krauskopf, který je na invalidní vozík upoután od roku 2011, kdy se vyboural na motorce.

„Jsem absolutně dojatá,” ohodnotila porotkyně Tatiana Drexler. „Bylo to úžasné, kdybych mohl dát vyšší známku než deset, tak ji dám,” přidal se Zdeněk Chlopčík. Trojice tak naprosto po právu získala 50 bodů.

Anketa
Kdo je váš favorit ve StarDance?
Jitka Schneiderová a Marek Dědík
35.8 %
Leoš Mareš a Katarína Štumpfová
14.6 %
Marie Doležalová a Marek Zelinka
24.9 %
Radek Banga a Tereza Bufková
7.4 %
Lukáš Pavlásek a Lucie Hunčárová
17.3 %
Celkem hlasovalo 2931 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků