Hlavní obsah
Historické centrum Mikulova Foto: Profimedia.cz

Šotolovo sklářské umění a designové novinky na festivalu Křehký Mikulov

Kulisy romantického jihomoravského Mikulova na tři dny ožijí festivalem designu a umění Křehký Mikulov. Jeho druhý ročník začíná v pátek a v prostorách zámku potrvá do neděle. Páteční slavnostní zahájení zpestří DJ Gadjo a Mario Bihari, výstavy budou přístupny až do 19. srpna.

Historické centrum Mikulova Foto: Profimedia.cz
Šotolovo sklářské umění a designové novinky na festivalu Křehký Mikulov

„Vedle sběratelských lahůdek, které budou prezentovat přední evropské galerie, bych návštěvníky pozvala na zajímavou a v mnoha ohledech jedinečnou retrospektivu Vratislava Šotoly, jednoho ze čtyř nejvýznamnějších českých sklářských výtvarníků a designérů minulého století. K vidění budou i unikáty z pozůstalosti rodiny, a to včetně jedinečné svatební vázy,“ láká jedna z kurátorů festivalu a zároveň ředitelka pražského Designbloku Jana Zielinski.

Své sbírky odhalí například bratislavská galerie Art Design Project, obchod sídlící v pražském Centru současného umění DOX nebo známá londýnská Vessel Gallery. Jana Zielinski dodává, že jejich cílem je vybudovat v Mikulově pravidelný trh s designem.

„Rozdíl od prvního ročníku vidím také v tom, že loni jsme většinu výstav převzali a jen lehce upravili, zato letos jsou ústřední expozice připraveny výhradně pro tento festival.“ Za zmínku stojí rovněž přehlídka fotografií Václava Jiráska, který zachytil příběh jednoho stromu, z něhož se v režii proslulého studia Olgoj Chorchoj stal stůl. A i ten bude na zámku vystaven.

Těšit se můžeme i na novinky od designéra a průkopníka trojrozměrných porcelánových tapet Daniela Piršče, vtipné objekty zase připravil umělecký šéf studia Qubus Jakub Berdych.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků