Hlavní obsah
Christina Vasileva je nositelkou Ceny Thálie 2010. Foto: Ilona Sochorová

Sopranistka Christina Vasileva se vrací do Prahy

Po třech letech se na jeviště Státní opery pražského Národního divadla vrací držitelka Ceny Thálie, sopranistka Christina Vasileva.

Christina Vasileva je nositelkou Ceny Thálie 2010. Foto: Ilona Sochorová
Sopranistka Christina Vasileva se vrací do Prahy

V představení Verdiho opery Trubadúr v neděli 7. září vystoupí jako Leonora po boku tenoristy Gianluky Zampieriho v roli Manrica. Nedělní představení bude rovněž mimořádné pro mezzosopranistku Kateřinu Jalovcovou, která na scéně Státní opery poprvé debutuje jako Azucena.

„Trubadúr je pro mě vrcholem belcantového umění a právě díky tomu je oddaná, věrná a obětavá Leonora krásnou a zároveň obtížnou rolí. Stejně náročné party koneckonců zpívají i moji kolegové. Do Prahy se vracím opravdu ráda,“ říká Christina Vasileva.

Mezi její poslední pražská vystoupení patřila Káťa Kabanová Leoše Janáčka v režii Roberta Wilsona a v hudebním nastudování Tomáše Netopila, za kterou získala zmíněnou Cenu Thálie 2010.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:

Za ztvárnění Desdemony ve freiburské produkci Verdiho Otella v roce 2011 byla německým magazínem Opernwelt nominována na Pěvkyni roku. Hudební ředitel Státní Opery Martin Leginus oslovil Christinu Vasilevu i pro postavu Marguerity v Boitově Mefistofelovi, jehož premiéra je naplánována na leden příštího roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků