Hlavní obsah

Sony koupí Jacksonův podíl ve vydavatelství Sony/ATV

Japonská společnost Sony zaplatí 750 miliónů dolarů (přes 18 miliard korun) za poloviční podíl zesnulého amerického zpěváka Michaela Jacksona ve společném podniku Sony/ATV Music, který je největším hudebním vydavatelstvím na světě. Sony, která se na transakci dohodla se správci Jacksonovy pozůstalosti, tak získá nad podnikem plnou kontrolu.

Sony koupí Jacksonův podíl ve vydavatelství Sony/ATV

Sony/ATV vlastní práva ke zhruba třem miliónům písní, včetně hitů slavných interpretů, jako skupina Beatles či zpěvák Bob Dylan. Jackson a Sony společný podnik vytvořili v roce 1955. „Akvizice umožní firmě Sony rychleji reagovat na změny v hudebním průmyslu," uvedl generální ředitel zábavní divize Sony Michael Lynton.

Transakce nezahrnuje práva na Jacksonovy originální nahrávky. Součástí pozůstalosti podle médií zůstane podíl ve firmě Mijac Music, vlastnící práva na všechny písně, které Jackson napsal, i podíl ve vydavatelství EMI Publishing.

Jackson investoval chytře

„Tato transakce nám umožňuje pokračovat v úsilí o maximalizaci hodnoty Michaelovy pozůstalosti ve prospěch jeho dětí," uvedli vykonavatelé závěti. „Potvrzuje i Michaelovu předvídavost a genialitu při investování do hudebního vydavatelství," dodali.

Jackson vydavatelství ATV, které později sloučil s aktivitami Sony do společného podniku Sony/ATV, koupil v roce 1985 za 41,5 miliónu dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků